Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Yazıcı, Çayeli ve Çamlıhemşin’de Vatandaşlarla Buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı, Rize’nin Çayeli Çamlıhemşin ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Çayeli’nde AK Parti ve MHP sandık kurulu üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Yazıcı, sonrasında Çamlıhemşin’de muhtarlar ve AK Parti teşkilat mensuplarıyla buluştu.

Toplantıya, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar,

Çayeli’nde düzenlenen toplantıda konuşan Yazıcı, “Büyük bir ülkeyiz. Gücümüz var. Yeter ki gücümüzün farkında olalım. Potansiyelimizi ve kapasitemizi Türkiye söz konusu olduğunda, diğerleri teferruat diyip birleştirelim. Bu güç ve bakış, Türkiye’nin ilerlemesini, yönetiminin daha güçlü hale gelmesini, bulunduğu coğrafyaya uygun çok daha güçlü bir duruş sergilemesini mutlaka sağlayacaktır” dedi.

Yazıcı, “Rize-Artvin Havalimanı’nın çalışmalarını başlattık. Bu projeleri topyekün bir bakışla, ortak vatanımızın hiçbir tarafını ayırt etmeksizin, Türkiye diyerek gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Yazıcı, “Yaptığımız düzenlemede Cumhurbaşkanı’na seçimleri yenileme yetkisini vermekteyiz. Fesihle seçimlerin yenilenmesi arasındaki fark, ölüm ile hayat arasındaki fark kadar büyüktür. Fesih ölümdür, yenileme hayattır. Fesih ettim dediğin şey orada ölmüştür. İşlevsiz hale gelmiştir. Fesih sonucunu doğuracak bir tasarruf yetkisini hiç kimse bizden isteyemez, isteyen biri çıksa da biz buna boyun eğmeyiz.” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “İstikrarlı bir ekonomiye sahip olmak için mutlaka istikrarlı bir siyasi ortama sahip olmak lazım. Bu gün bütün terör örgütlerinin Türkiye’ye karşı nasıl cephe aldıklarını hep birlikte müşahade ediyoruz. Bu ortamda hakkın yanında saf tutabilmek için inşallah 16 Nisan’da evet oylarıyla destek vermeye hepinizi davet ediyorum” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi anayasa değişikliğini MHP’nin desteğiyle milletin kararına sunduklarını, Çayeli olarak büyük bir destekle 16 Nisan’da ‘evet’ demeleri gerektiğini söyledi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.