Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Yağcıtekin’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Rize İl kadın kolu başkanı Sema Yağcıtekin 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yağcıtekin mesajında kadının toplum içindeki önemine değinerek şunları söyledi, “Kadınlar, aile ve toplum yapımızın temel direğini oluşturmakla birlikte milli ve manevi değerlerimizin de en büyük taşıyıcılarıdır. Çocuklarımızın yetiştirilmesinde en büyük emeği veren kadınlarımız, milli ve manevi değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında büyük pay sahibidirler. Bu anlamda kadınlarımız hayatın bütün alanlarında aktif rol almış milletimiz ve ümmetimiz için önemli bir yere sahip olmuşturlar.

Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır.
AK Parti hükümetleri olarak iktidara geldiğimiz günden buyana kadınlara pozitif ayrımcılık tanıma noktasında pek çok adımlar attık. Sosyal ekonomik ve siyasal alanda birçok anayasal düzenlemeler yaptık.  Yapmaya da devam edeceğiz. Ülkemizin kalkınması, kentimizin gelişmesi için kadınlarımızın inancı gerçekten çok önemli. En büyük arzumuz kadınlarımızın hayatın her alanında ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel olarak çok daha iyi ve üst noktalara gelmesini görmektir. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlar tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ederim”

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.