Ak Parti Rize İl Başkanlığı

“Uzlaşma Tabanda Sağlanacak”

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “Uzlaşma ve koalisyon tabanda sağlanacak. Milletin ortalama hassasiyetlerini taşımayanların, millete tepeden bakanların bu sistemle beraber iktidar olabilmesi mümkün değil.”

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi anayasa değişikliği halk oylaması için vatandaşları evet demeye davet ediyor. Rize şehir merkezi Osman Karavin Caddesi’ndeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen İl Başkanı Avcı, anayasa değişikliğinin ülkeye olacak kazanımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

“MEVCUT SİSTEM SEÇİLENLERİN ELİNİ KOLUNU BAĞLIYOR”

Mevcut siyasal sistemin Türkiye’nin bu dinamizmine hitap etmediğini belirten İl Başkanı Avcı, sistemin Türkiye’deki dinamik nüfusun sorunlarını da çözme kabiliyetine de sahip olmadığını ifade etti. İl Başkanı Avcı, “Millet, taleplerini seçtiği insanlardan bekliyor. Bu sistem de seçilen insanların elini kolunu bağlamış durumdadır. Millete ve milletin seçtiklerine güvenelim. Bunun da hesabını millet sorsun. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yürütme yani Cumhurbaşkanı’nın hukuksuz olan bütün iş ve işlemleriyle ilgili yargılanmasının önü açılıyor.” dedi.

“KOALİSYON TABANDA SAĞLANACAK”

İl Başkanı Avcı, “Uzlaşma ve koalisyon tabanda sağlanacak. Bu tabanda kurulan koalisyonun hassasiyetlerini seçilen kişi taşımak zorundadır. Milletin ortalama hassasiyetlerini taşımayanların, millete tepeden bakanların bu sistemle beraber iktidar olabilmesi mümkün olamayacak. Bu sistemin en önemli özelliği çok güçlü bir millet denetimine sahip olmasıdır” şeklinde konuştu. Esnaf ziyaretlerinin ardından antrenman yapan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Basketbol takımını ziyaret eden İl Başkanı Avcı, sporculara başarılar dileyerek baklava ikram etti. İl Başkanı Avcı’ya ziyaretlerinde İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı ve AK Parti il yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

 

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.