Ak Parti Rize İl Başkanlığı

TİCARETİN YENİ ROTASI OLACAK

Türkiye’deki 150 mega projenin 4 tanesinin Rize’de inşa edildiğini belirten AK Parti Rize Milletvekili  Muhammed Avcı; “ İyidere lojistik limanı bölge ticaretinin rotasını belirleyecek bir projedir” dedi .

Milletvekili Muhammed Avcı yıllık 3 milyon ton Genel Kargo,8 milyon ton Dökme Yük,100Bin TEU Konteyner ve 100 araç Ro-Ro kapasitesine sahip olacak olan İyidere lojistik Limanı inşaat alanında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden inşaatın son durumuyla alakalı bilgiler aldı.

Yapılan incelemenin ardından Lojistik merkezin bir ticari üs olacağını vurgulayan Avcı “İyidere lojistik Limanı ilimize çok büyük katkılar sağlayacak inşallah. İyidere’de bölgemizi iç akslara bağlayacak yani denizden gelen ürünü içeriye transfer edecek, içerden gelen ürünü deniz yoluyla transfer edebilecek bir ticari merkez oluşturulacak. İlimizin ticaret hacmini artıracağı gibi hemşehrilerimize istihdam olanağı da sunacaktır. Dolayısıyla bu proje bizim için hayati önem taşıyor. Kader gayrete aşıktır. İyidere Lojistik Limanının ilimize kazandırılması noktasında çok büyük mücadeleler verdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle de hamdolsun ilimiz Türkiye’nin en büyük mega projelerinden birine sahip oldu. Elhamdülillah Pandemi koşullarına rağmen inşaatımızda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’deki yaklaşık 150 Mega projenin 4 tanesi şu anda  Rize’de inşa ediliyor. İyidere lojistik limanı bölge ticaretinin rotasını belirleyecek bir projedir. Bunlar ilimiz için çok kıymetli projeler. Havalimanımız, Lojistik Merkezimiz, Şehir Hastanemiz, Ayder Projemiz ve Rize Şehir Merkezi gibi tarihin en büyük dönüşümlerini ihtiva eden mükemmel bir dönüşüm çalışması yapılıyor. Bu projeler ilimizdeki bütün aktörlerin bütün  bir ekibin son derece uyumlu çalışması sonucunda ortaya çıkan eserlerdir. Ortak payda etrafında  hepimiz ilimize nasıl bir yatırım kazandırabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz bunun heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.