Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Salarha Tünelinde Çalışmalar devam ediyor.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’le birlikte Salarha tüneli şantiyesinde Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık ve teknik ekibiyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda tüneldeki çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Ardından tünelin içine girerek çalışmaları incelediler.

Rize Merkez ile Salarha Vadisi\’nin entegrasyonunu sağlayacak olan Salarha Tüneli\’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Projenin bitmesiyle birlikte Rize’nin kuzeyle güneyini birbirine bağlayan en kısa güzergâh olacak. AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’le birlikte Salarha tüneli şantiyesinde Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık ile tünelin içine girerek çalışmaları incelediler.

İl Başkanı İshak Alim, tüneldeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, “Rize’mizi dağ ile deniz arasına sıkışmış yapısından kurtarmak ve arka taraflara açmak adına ortaya koyduğumuz en önemli projelerden olan Salarha tünelini incelemek üzere bir aradayız. Bölge müdürümüz ve teknik ekibinden projenin son durumu hakkında bilgiler aldık. Proje tüm hızıyla devam etmektedir. Rize ile Salarha arasındaki 12 km yolu 9 km daha kısaltarak 2.9 km’ye düşürecek olan salaha tünelinde çalışmalar her iki taraftan da devam ediyor. Çalışmaların hızlı ilerlediği sağ tüpte sona yaklaşıldı. Son 115 metrenin kaldığı sağ tüpün bu yılın Kasım ayına kadar viyadük ve kavşaklarıyla beraber hizmete açılması için bütün planlamalar yapıldı. Zeminin biraz daha sıkıntılı olduğu sol tüpte ise son 266 metre kalırken çalışmaların ise 2021 yılının ortalarına doğru bitmesi planlanmaktadır. Rize’yi arka tarafa açacak ve kuzey ile güneyini birbirine bağlayacak en önemli akslardan olan Salarha tüneli tamamlamasıyla birlikte aynı zamanda 2 belde ve 40 köye hitap edecektir.” dedi

Salarha tünelindeki incelemenin ardından Rize Valisi Kemal Çeber, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediyesinde bir araya geldi. Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak’ın da uzaktan katılımlarıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile telekonferans yöntemiyle Rize’deki yatırımlarla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.