Ak Parti Rize İl Başkanlığı

RİZE’DE GENÇLİĞE 20 YILDA 30 YENİ SPOR TESİSİ KAZANDIRILDI

Rize’de son 20 yılda gençlik ve spor hizmetlerine yapılan yatırım rakamları ve tesis sayılarını açıklayan AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, 14 Mayıs seçimlerinde vatandaşlardan alacakları güçle birlikte şehrin geleceği olan gençler için yatırımları arttırarak devam ettireceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri kapsamında ziyaretlerine devam eden Avcı, gençlik yatırımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“20 YILDA 7,5 MİLYAR TL YATIRIM”

“2003-2022 yılları arasında Rizeli gençlerimiz için sporu, bilimi, sanatı keşfetmeleri adına tasarlanan gençlik merkezli ile sağlıklı ve dinamik bir Türkiye için inşa edilen spor tesislerinin yapımına yaklaşık 5 milyar TL, öğrenci yurtlarının yapım ve onarımına 2,5 milyar TL, toplamda 20 yılda 7.5 milyar TL’lik yatırım yaptık.”

“RİZE’DE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK DEDİK”

“Rize’de yüzme bilmeyen kalmasın diyerek şehir merkezimizde 2, Pazar ilçemizde 1 yüzme havuzunu hizmete açtık. Bu tesislerde yüzlerce gencimiz yüzmeyi öğrendi, yarışmalara katıldı, dereceler aldı.”

“30 YENİ TESİSİ GENÇLİĞİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK”

“Rize’mizde spor tesisleri ve öğrenci yurtları olmak üzere toplam 30 yeni tesisi gençliğimizin hizmetine sunduk. Bunlar arasında spor salonları, yüzme havuzları, gençlik merkezleri, sporcu kamp merkezleri, kano ve rafting merkezleri, stadyumlar, tenis kortları, öğrenci yurtları yer aldı.”

“7 FARKLI PROJEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR, 6 ÇALIŞMAMIZ PROJE AŞAMASINDA”

“Vatandaşlarımızın görüşleri, talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerimize durmadan devam ediyoruz. Halihazırda il merkezi ve ilçelerimizde 7 farklı projede çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ediyor. 6 farklı yatırımımız da projelendirme sürecindedir”

“LİSANSLI SPORCU SAYIMIZ 2002’DE BİN 898 İKEN 2022’DE 41 BİN 217’YE ULAŞTI”

“Yapılan hamlelerde birçok spor dalında lisanslı sporcu sayısında rekor artış yakalandı. Rize’de 2002 yılında bin 1898, 2014 yılında 29 bin 414 olan sporcu sayımız 2022 yılında 41 bin 217’ye ulaştı.”

“RİZE’DE SPOR KULÜBÜ SAYISI 3 KAT ARTTI”

“Gençliğimize yaptığımız yatırımların bir göstergesi olarak spor kulüplerimizin de sayısı arttı. 2002 yılında 53 olan Rize’deki spor kulübü sayımız 2022 yılında 155’e ulaştı. Çeşitli branşlarda 76 sporcumuzu da milli katımlara göndermenin mutluluğunu yaşadık” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.