Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Rize Yine Türkiye Birincisi Olacak

Pazar İlçe Danışma Meclisi Toplantısında Konuşan AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Himmet İstif, 2014 Yerel Seçimlerinde Türkiye Birincisi Olan Rize\’nin Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Oy Oranını Daha da Yukarılara Taşıyarak Yeniden Türkiye Birincisi Olac

İlçe danışma toplantılarına devam eden AK Parti teşkilatı Pazar ilçe danışma toplantısını yaptı. Pazar AK parti ilçe binasında gerçekleştirilen toplantıya il başkan yardımcısı Himmet İstif, il yönetim kurulu üyeleri; Murat Saadettin Türüt, Ali Güney, Havva Karaca, Nirgül Beşikçi, Handan Usta, Pazar İlçe Başkanı Sabri Aydoğdu, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa,İl Genel Meclis Üyeleri; Rasim Çorbacı ve Leyla Veysioğlu katıldı.Toplantıda İlçe başkanı, belediye başkanı, il genel meclis üyeleri, gençlik kolları ve kadın kolları faaliyet raporlarını sundu.

Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Sabri Aydoğdu 2014 yerel seçimlerinde elde ettikleri başarıyı cumhurbaşkanlığı seçimi de yansıtmak istediklerini belirterek, “Pazar olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 75 oy oranını hedeflemekteyiz. Liderimizi Cumhurbaşkanı seçmenin verdiği mutlulukla çalışmalarımızı daha gönülden yapacağız. Gece gündüz demeden çalışacağımıza yürekten inanıyorum. Biz istiyoruz ki Pazar’dan alabileceğimiz en yüksek oyu alıp, başbakanımıza, cumhurbaşkanlığı seçiminde en büyük desteği vermektir.” dedi
Pazar belediye başkanı Ahmet Basa, tüm zorluklara ve engelleme rağmen 2009 seçimlerine göre 2014 seçimlerinde yüzde 10 oy oranına yakın bir farkla seçimi kazandıklarını belirterek, “Bu başarıda pay sahibi olan kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, ana kadememize ve tüm Pazarlılara teşekkür ediyorum. 2009’dan 2014 yılına kadar genelde alt yapı çalışmalarına ağırlık verdik. Onun için yapılan çalışmalar dışarıdan fazla görülmedi. Bu dönemde ise genelde sosyal alanlara, park ve bahçe düzenlemelerine ağırlık vereceğiz. Geçen gün Ankara’daki ziyaretlerimizde yapacağımız çalışmalarla ilgili ilk adımları atmaya başladık. Verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettireceğiz.” İfadelerini kullandı.
İl başkan yardımcısı Himmet İstif ise 2014 seçimlerinde Pazar’da elde edilen başarının Cumhurbaşkanlığı seçiminde daha da yukarılara taşınacağına inandığını vurgulayarak şunları söyledi; “Yerel seçimlerde 18 belediyenin 17’sini kazanarak büyük bir başarıya imza attık. Bunu teşkilatlarımızla birlikte yaptık. Şimdi hedefimiz Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Bu seçiminin Türk siyasi tarihindeki önemi çok büyüktür. Çünkü ilk defa cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek ve seçilen bu cumhurbaşkanı halkın cumhurbaşkanı olacaktır. Seçilen cumhurbaşkanı da kendisini bu millete adayan, millet sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Rize ve ilçeleri alacağı yüksek oy oranı ile cumhurbaşkanlığı seçiminde de Türkiye birincisi olacaktır.”
Toplantı sonrası İl başkan yardımcısı Himmet İstif ve İl yönetim kurulu üyeleri Pazar belediye başkanı Ahmet Basa’yı makamında ziyaret ederek belediye çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.