Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Rize Milletvekilleri Ayar ve Bak\’tan Havalimanı Açıklaması

AK Parti Pazar İlçe Teşkilatı Ocak Ayı Danışma Meclisi Toplantısına katılan Rize Milletvekilleri Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, havalimanı konusundaki soruları cevaplandırdı

AK Parti Pazar İlçe Teşkilatı Ocak Ayı Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Rize Milletvekilleri Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak’ın da katılımıyla parti binasında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Pazar İlçe Başkanı Nurettin İnce, üst üste Türkiye birinciliğini elde eden Rize’nin taşıdığı sorumlulukla her gün daha fazla çalıştıklarını söyledi. İnce, bu başarıları birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiklerini söyleyerek, Pazar’da yapılan proje ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra söz alan Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa da yapılan çalışmaları anlatarak, gündemdeki; pazaryeri mevkiindeki köprü yapımı, eski düğün salonunun son durumu, Hamidiye bölgesindeki su sorunu, engellilerle ilgili başlatılan çalışmalar, gençlik merkezi yapımı, 112 servisinin yer sorunu konularını değerlendirdi.
Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ise yaptığı konuşmada, Rize’de AK Parti ailesi olarak aldıkları oydan mutlu olduklarını ifade ederek, meclis çalışmaları ve Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Havalimanının bu yıl ihale edilmesi için çalışıyoruz.” diyen Milletvekili Bak, “Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konuyu takip ediyor. Dolayısıyla seçim vaatlerimiz arasında yer alan havalimanı ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi Rize – Artvin Havalimanı burada yapılacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu noktada hiçbir tereddüt yok. Yapılacak işin planlanması önemli. Planlama çalışmaları devam ediyor.” dedi.
Rize Milletvekili Hikmet Ayar ise sosyal medyada havalimanı ile ilgili alakasız paylaşımlar yapıldığına dikkat çekerek, “Bu çok önemli bir proje. Çalışmalar devam ediyor. Ama bugün yapılacak, yarın bitecek diye bir açıklama olmaz. Planlama çalışmaları devam ediyor. Proje aşamasına geçilip 2016 yılı içinde kazmayı vuracağız inşallah” ifadelerini kullandı.
Programın sonunda ise dereceye giren köy ve mahalle başkanlarına plaketleri verildi:
1. OLAN MAHALLE BAŞKANLARI
GAZI  MAH ana kademe AZIM GÖNDER
GAZİ MAH. KADIN KOL ŞENAY GÖNDER
GAZİ MAH. GENÇLİK KOL EMRAH DURSUN
2. OLAN MAHALLE BAŞKANLARI
İKİZTEPE  MAH ANA KAD. ŞEREF KURT
İKİZTEPE  MAH KADIN KOL MELEK KURT
İKİZTEPE MAH. GENÇLİK KOL RECEP AKBAL
3. OLAN MAHALLE BAŞKANLARI
ZAFER MAH. ANA KAD MEHMET GENİŞ
ZAFER MAH. KADIN KOL FİKRİYE ORAL
ZAFER MAH. GENÇLİK KOL AHMET ÇOLAK
1. OLAN KÖY BAŞKANLARI
TEKTAŞ KÖYÜ ANA KADEME ENGİN YÜKSEL
TEKTAŞ KÖYÜ KADIN KOL EMİNE ATMACA
TEKTAŞ KÖYÜ GENÇLİK KOL SEÇKİN İPSUZ
2. OLAN KÖY BAŞKANLARI
BALIKÇI  KÖYÜ ANA KADEME TEVFİK KAMBAY
BALIKÇI  KÖYÜ KADIN KOL GÜLSEREN KANBAY
BALIKÇI  KÖYÜ GENÇLİK KOL KAYAHAN TAFRALI
3. OLAN KÖY BAŞKANLARI
KUZAYCA KÖYÜ ANA KADEME DURSUN ALİ BABA
KUZAYCA KÖYÜ KADIN KOL NAZİRE BABA
KUZAYCA KÖYÜ GENÇLİK KOL EMİN BABA

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.