Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Rize AK Gençlik İlçe Kongrelerini Tamamladı

AK Parti Rize İl Gençlik Kolları, 5. Olağan Kongre çalışmaları kapsamında ilçe gençlik kolu kongrelerini tamamlayarak il kongresi için çalışmalara başladı. İlçe Ana Kademe Kongrelerinden sonra gerçekleşen İlçe Gençlik Kolu Kongreleri Ekim ve Kasım ayı boyunca devam etti.İlçe başkanları ve yönetimlerinde değişiklikler yapıldı.

Rize İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Oğuz Hut son kongre olan Çayeli İlçe Gençlik Kolu kongresi sonrası yaptığı açıklamada, “Başta 2019 seçimleri olmak üzere önümüzde önemli seçimler var. Bu seçimler öncesinde kongrelerimizle birlikte yenilenerek yolumuza devam ediyoruz. Gençler olarak bizlere önemli görevler düşüyor. Bunun bilinci içerisindeyiz, her zaman olduğu gibi sorumluluğumuzun farkındayız ve davamız için çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar teşkilatlarımızda görev yapmış ve bu hizmet bayrağını devrenden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçilen arkadaşlarımıza ise başarılar diliyorum. Bugün diğer partiler ana kademesinde dahi düzgün bir şekilde ilçe veya il kongresi yapamazken Ak Gençlik 2002’den bu yana istisnasız şekilde ilçe ve il kongrelerini yapmaktadır. Bu durum da Ak Parti’nin gençlere verdiği önemi bir kez daha gözler önüne sermektedir. Gençlik kolları olarak ilçe kongrelerimizi tamamlamış bulunmaktayız. 18 Kasım Cumartesi Saat:13.30’da Rize Kapalı Spor Salonunda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla coşkuyla gerçekleştireceğimiz Ana kademe İl Kongremizden sonra 1 ay içerisinde İl Gençlik Kolları kongremizi de gerçekleştirerek bayrağı yeni arkadaşlarımıza devredeceğiz.” dedi.

AK Parti Rize Gençlik Kolları 5. Olağan İlçe Kongreleri sonucunda Hemşin İlçesinde Sinan Usta, Pazar İlçesinde Mustafa Sümer, Fındıklı İlçesinde Sadık Yılmaz, Ardeşen\’de Hüseyin Kumbasar, İkizdere’de Serkan Yılmaz, Kalkandere\’de Hamit Turaboğlu ve Çayeli İlçesinde Halil İbrahim Aydın yeniden gençlik kolları ilçe başkanlığına seçilirken, Güneysu İlçesinde Niyazi Sancaktutan görevini Halil İbrahim Kalender’e, Derepazarı İlçesinde Ensar Köse görevini Ali Kurdoğlu’na, İyidere ilçesinde Ercan Mete görevini Dinçer Kavalcı’ya ve Çamlıhemşin İlçesinde ise Mevlüt Kalay görevini Tanju Şenlioğlu’na teslim etti.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.