Ak Parti Rize İl Başkanlığı

MUHAMMET AKKUŞ

Rize doğumlu olan Muhammet AKKUŞ; İlk, orta ve lise öğrenimini Rize’de tamamlamış, Avrasya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. 2016 – 2017 arasında yabancı dil eğitimi için İngiltere’de bulunmuştur. Halen Uluslar Arası Ticaret ve Finansman alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Akademik kariyerinin yanında ticaret hayatında da aktif faaliyet gösteren Muhammet AKKUŞ; Doğu Karadeniz’in önde gelen gayrimenkul, gübre, kömür firmalarından Akkuş Grup A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Efor Grup Enerji A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ticari faaliyetleri ile beraber; 2015-2016 yıllarında AK Parti Trabzon Ortahisar İlçesi Üniversiteler Birimi Teşkilat başkanlığı, 2018-2019 yılları arasında Ak Parti Rize İl Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı,  2018 yılından itibaren Genç Kızılay Rize Şubesi Şubeler Birim Başkanlığı, 2015 yılından itibaren Genç MÜSİAD Rize Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2019 Yılından itibaren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) Rize Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanlığı, 2020 Yılından itibaren TOBB Doğu Karadeniz Bölgesi Genç Girişimciler Kurulu Temsilciliği ve 2020 Yılından itibaren ASKON Rize Şubesi İnşaat Grubu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine devam etmektedir.

Muhammet AKKUŞ iyi derece de İngilizce, temel düzeyde Almanca bilmektedir.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.