Ak Parti Rize İl Başkanlığı

KÜBRA METE – BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ BAŞKANI

24 Kasım 1990’da Almanya Frechen’de doğdu.

İlk,orta ve lise  eğitimini Kocaeli’de tamamladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden 2013 yılında Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Üsküdar Üniversitesi’nde 2019 yılında Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.

2013 yılı itibariyle özel eğitim merkezleri ve pek çok okul öncesi eğitimi kurumlarında danışmanlık yapmıştır. Üç yıl boyunca özel bir kolejin okul psikoloğu olarak çalışmıştır. Mesleği ile ilgili eğitimlerine devam etmekte olup terapist yeterliliğini sağlamak ve Avrupa Akredite EMDR Terapisti olmak adına çalışmalarını sürdürmektedir. Çocuk, Ergen, Yetişkin gruplarıyla ve özellikle Travma odaklı çalışmalarla meslek hayatını sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Rize’de psikolojik destek sağlayan merkezlerin büyük bir eksiklik olduğunu ve insanların bu ihtiyaçları için diğer şehirlere gitmek zorunda kaldığını  fark ederek yaşamını ve mesleğini Rize’ye taşımıştır. Üniversite eğitimi sürecinde 2008-2013 yılları arasında AGD bünyesinde pek çok öğrenci çalışmalarında yer almış olan Kübra Mete, 2021 yılı itibariyle AK Parti Rize İl Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini, 2023 yılı itibariyle İl Bilgi ve İletişim Teknolojileri Birim Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.