Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Kalkandere’de Ayyıldız, İkizdere’de Havuz Güven Tazeledi

AK Parti Rize İl Teşkilatı tarafından bugün gerçekleştirilen Kalkandere ve İkizdere 7. Olağan ilçe kongrelerinde Hasan Ayyıldız ve Mustafa Havuz yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti’de “İnandığın Yolda Yürü ”sloganıyla 7. Olağan kongre süreci mart ayında başlamış Güneysu ve Çamlıhemşin kongreleri gerçekleştirilmişti. Sonrasında yaşanan pandemi sürecinde kongrelere ara verilmişti. Bugün itibariyle yeniden başlayan 7. Olağan kongre sürecinde Kalkandere ve İkizdere ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongrelerde sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

İlk olarak Kalkandere İlçe kongresi gerçekleştirildi. Kalkandere İlköğretim okulunun bahçesinde gerçekleştirilen Kalkandere 7. Olağan kongresinde mevcut başkan Hasan Ayyıldız tek liste ile girdiği seçimi kazanarak yeniden başkan seçildi. AK Parti Kalkandere İlçesi Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu: Hasan Ayyıldız, Mehmet Öztürk, Mustafa Kurt, Rızvan Armağan, Barış Bayraktar, Ekrem Yılmaz, Samet Kaptan, Bahar Yetimoğlu, Mevlüde Çolak, Reşat Yıldız, Ramazan Uzun, Mehmet Selçuk Mutlu, Mustafa Asım Cengiz, Ahmet Öztürk, Resul Uzun.

İkinci olarak İkizdere ilçe kongresi gerçekleştirildi. İkizdere Kültür merkezinde gerçekleştirilen İkizdere 7. Olağan kongresinde Mevcut başkan Mustafa Havuz tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. AK Parti İkizdere İlçesi Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu: Mustafa Havuz, Bünyamin Aydın, Volkan Kesici, Gamzenur Tevetoğlu, Serkan Yılmaz, Şenay Kara, Mehmet Ekşi, Hüseyin Fındıkçı, Şenol Oral, Özcan Tavukçu, İsmet Çankaya

Kongrelere; İl Başkanı İshak Alim, Genel Merkez Koordinatör Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Rize eski Milletvekili Hikmet Ayar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim kongrede yaptığı konuşmada, “Kongreler AK Parti’de şölen havasında geçer. Ahenk, uyum ve sinerji ile tamamlanır. Kongreler bir bitiş değil, bir yenilenmedir, tazelenmedir. Yeni bir heyecanla yola devam etmektir.  Büyük bir maratonun bir evresidir. Bu maratonda bayrağı bu zamana kadar getirmiş olan arkadaşlarımız yeni görev alacak olan arkadaşlarımıza bu bayrağı devretmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Yeni görev alan arkadaşlarımız da daha büyük bir aşkla ve heyecanla bayrağı kendinden sonrakine devredecek olmanın heyecanıyla yolculuğuna devam etmektedir. AK Parti’de dava erleri gerektiğinde sorumluluğu omuzlarında taşıyan, yeri geldiğinde davasını gönlünde yaşayabilen neferlerden oluşur.”

AK Parti’nin milletin partisi olduğunu belirten İl Başkanı Alim, “2001 yılında kurulan partimiz, büyük bir safahatla türlü türlü badireler atlatarak bugünlere geldi. Kapatma davaları oldu. Cumhurbaşkanlığı krizleri oldu. 17-25 Aralık oldu. 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Bütün bunları milletimizin desteğiyle atlattık ve hizmet yolculuğuna rabbime şükürler olsun devam ediyoruz.

Dün Cumhurbaşkanımız büyük bir müjdeyi bizimle paylaştı. Ülkemiz artık enerjide dışa bağımlı olmaktan çıkacak. Cari açık gibi bir ifade bizim ekonomi literatürümüzden inşallah çıkacak. Belki de artık enerji ihraç eden bir ülke haline geleceğiz. Topyekûn kalkınmayı beraberinde getirecek bir hamle bu. İnanmış insanların yola çıktığı bir serüvenin neticesidir bu.” dedi.

Kongrelerde konuşan Ak Parti Rize eski Milletvekili Hikmet Ayar, “Siyasetin tek limanı ahlaktır. Bu yoksa her türlü melanet vardır. İyi ki Recep Tayyip Erdoğan diye bir liderimiz var. İyi ki Türkiye’nin başındadır. İyi ki onun partisinde onun gemisinde her birimiz birer tayfayız. 1994’de İstanbul ne haldeydi, aldı nerelere getirdi. 2002 Türkiye’si neydi aldı nerelere getirdi. Şu anda dünya artık Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzına bakıyor. Recep Tayyip Erdoğan ne diyecek, ne yapacak birçok devlet ona göre konumlandırıyor kendisini. Nereden nereye geldik. İyi ki onun partisinde bir neferiz. Bir başkansın gemisinde kaptan veya kaptan yardımcısı olmaktansa Recep Tayyip Erdoğan’ın gemisinde tayfa olmayı tercih etmemiz gerekiyor.” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.