Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Kadın Kolu Başkanlığı‘na Sema Topaloğlu Yağcıtekin Seçildi

AK Parti Rize il kadın kolları 4. olağan kongresinde tek aday Sema Topaloğlu Yağcıtekin Kadın Kolları başkanlığına seçildi.

AK Parti Kadın kolları 4. olağan kongresi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi konferans salonunda gerçekleşti. Kongreye Ankara Milletvekili Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Rize Milletvekili Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı, İl Başkanı Muhammed Avcı, Rize Milletvekilleri, Hasan Karal, Nusret Bayraktar, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, AK Parti Kadın kolları Genel merkez MKYK üyeleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Kongre saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kongrenin açılış konuşmasını ise il kadın kolu başkanı Nuran Alim yaptı. Alim konuşmasında, “Kongrelerimizin asıl amacı birlik beraberliğimizi pekiştirmek, çok güçlü olan AK Parti ailemizin gücüne güç katmaktır. Seçimlere 4 ay kala teşkilatlarımızı güçlendirerek hedefe sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Görev yaptığım yedi yıl boyunca siz değerli kadın kolları üyeleri, sandık kurulu üyelerinden il başkanımıza kadar çok güzel çalışmalara imza attık ve birincilikleri elde ettik” dedi.
Nuran Alim’in konuşmasının ardından faaliyet raporu okunarak protokol konuşmalarına geçildi.
İl başkanı Muhammed Avcı kongrede yaptığı konuşmada: 7 Haziran 2015 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinde ona yakışır bir şekilde yine Türkiye birincisi olmayı arzuladıklarını belirterek, “Bu kararlıkla birlikte hareket eden tüm AK Parti potansiyelini sahaya yansıtabilen bir teşkilat çalışması yavaş yavaş harekete geçiyor. Bu teşkilat çalışmaları içinde en önemli fonksiyonu her zamanki gibi kadın kollarımız icra ediyor. AK Parti yıllar önce çıktığı bu yolculukta hiç şüphesiz ki en çok siz kadınlara güvenmişti. Aldığımız her başarılı sonuçta, ülkemiz için yapılan her başarılı icraatta sizin imzanız vardır. İşte bu yüzden sizlerin varlığı 7 Haziran 2015 genel seçimlerde alacağımız başarının en güçlü teminatıdır.” ifadelerini kullandı.
AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal AK Parti Rize kadın kollarının kuruluşundan bugüne kadar ki süreci anlatarak, “Bu parti bugünlere gelmişse ve bu parti de bizler belli makamlara gelmişsek, siz değerli hanım kardeşlerimizin o özverili, varını yoğunu ortaya koyarak, gece gündüz demeden seferber olmaları sayesinde buralara geldik. Ve partimiz bugünlere taşınmış oldu” şeklinde konuştu.
AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ise, “AK Partinin 14 yıl önce atılan temeli geldiğimiz nokta itibariyle bugün dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olabildiyse, kadınlar 4 milyon üyeye sahip olarak, hem Türkiye’de hem dünyada en büyük kadın sivil toplum teşkilatı olarak başta Rize olmak üzere 81 ilde AK Parti başarılı olduysa inanıyorum ki kadınlarımızın ve kadın kollarımızın ciddi katkısı vardır. Tüm kadın kollarımızda görev alan kadınlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi
AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı konuşmasında, “AK Partinin başarıların arkasındaki en önemli faktör partimizin omurgası dediğimiz teşkilatlarımızdır. Ana kademe, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız bir bütün olarak gece gündüz demeden, millete bugüne kadar sağladığımız kazanımları insanımıza anlatmadık suretiyle çalmadık kapı bırakmayan siz değerli kardeşlerimizsiniz” ifadelerini kullandı.
Son olarak konuşan Başbakan Eski yardımcısı Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “Kadının hak ettiği yeri alan toplumlar ilerlemiş ve gelişmiş toplumlardır. AK Parti olarak kadın kollarımızla ana kadememizle ve gençlik kollarımızla bugünlere geldik. Bundan sonrada hedefimiz 2023 hedefini gerçekleştirmek olacak. AK Parti olarak, dokuz büyük seçimden başarıyla çıktık. Şimdi önümüzde onuncu büyük sınavımız var. Bu seçimden ne yapıp ne edip çok güçlü bir şekilde çıkmamız lazım ki yeni anayasayı yazalım ve sistem değişikliğine gidelim. Rize olarak son seçimlerde tarih yazdınız. Rize 7 Haziran seçimlerinde de birinciliği bırakmamalı. Çıtayı yükselttiniz aşağıya indirmek size yakışmaz” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Kullanılan oyların tamamını alan Sema Topaloğlu Yağcıtekin kadın kolu başkanlığına seçildi.
Sema Topaloğlu Yağcıtekin başkanlığındaki liste şu isimlerden oluştu: Zeynep Yazıcı,Zehra Şengül,Zeynep Kara, Hacer İpek, Elmas Birinci, Emel Mandev, Nakiye Çolak,Türkan Balcı,Elif Demir,Zeynep Yığcı,Nurlu Çelik,Emine aydın,Tuğba Gül, Elvan Akbulut, Sümeyra Demirci,Mahiye Küçükmustafa, Hanife Solmaz,Kadriye Manavracı,Fatma Yıldırım,Hilal Taşkıran,Semiha Uzun, Funda Kazancı,Zeynep Avcı,Kevser Yılmaz,Mahmure Topay,Elif Aksu,Aynur Kopuz,Yadigar Birinci,Funda Pehlevan, Elif Çelik, Esin Eren,Filiz Karagöz,Keziban Günay,Sema Yıkılmaz,Reyhane Bekar Mataracı,Neşe Birinci,Nihal Dokumacı,Kübra Balcı, Nurcan Kasap

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.