Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İyidere’de Aynacı Güven Tazelerken, Derepazarı’nda Köse Yeni Başkan Oldu

AK Partide Pazar günü gerçekleştirilen İyidere İlçe kongresinde mevcut başkan Nuraydın Aynacı yeniden başkanlığa seçilirken Derepazarı’nda Erkan Köse yeni başkan oldu.

AK Parti Rize İl Teşkilatında kongreler Pazar günü gerçekleştirilen İyidere ve Derepazarı 7. Olağan İlçe Kongreleriyle devam etti. Yoğun katılımın olduğu kongrelerde sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

İlk olarak İyidere İlçe kongresi gerçekleştirildi. Belediye spor kompleksinde gerçekleştirilen İyidere 7. Olağan İlçe Kongresinde mevcut başkan Nuraydın Aynacı tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. AK Parti İyidere ilçe yönetimi  şu isimlerden oluştu: Nuraydın Aynacı, Fatih Özdemir,Adem Çelik, Fatma Mete, Feyza Çakır, Bayram Kurt, Abdülbaki Yılmaz, Ahmet Karaman, Onbaşı Kardaşlar, Hüseyin Uzun, Yahya Ergün

İkinci olarak Derepazarı İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Derepazarı Ali Rıza ilkokulu bahçesinde  gerçekleştirilen Derepazarı 7. Olağan İlçe Kongresinde Erkan Köse tek liste ile  girdiği  seçimde yeni ilçe başkanı oldu. AK Parti Derepazarı İlçesi Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Erkan Köse , Hüseyin Topal, Zekeriya Vanlı, İlyas Öksüz, Sefer Kırımlıoğlu, Ömer Karahasan, Yunus Çubuk, Fatih Başoğlu, Mustafa Albayrak, Nihan Çakır, Osman Turna

Kongrelere; AK Parti Genel Başkan yardımcısı  Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongreler protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim kongrede yaptığı konuşmada, “Kongrelerimiz bizim şölenlerimizdir. Biz demokrasiyi içselleştirmiş bir partiyiz. Bize laf atanlar ‘sizde demokrasi yok. Tek lise ile çıkıyorsunuz’ diyenler. Bakın görüyorsunuz çift liste de çıkıyor bizde, yarışıyor arkadaşlarımız ve demokrasiyi içselleştirerek, modern bir insan olarak yarışıyorlar. Bize demokrasiyi içselleştirmediniz diyenler, listeleri yarıştığı zaman masalarla sandalyelerle kafalarına vururken bizim arkadaşlarımız listeleri ile medeni bir şekilde kendilerini ifade ederek yarışlarını sürdürüyorlar. Ancak bizim kongremizde listeler yarışır fakat tek kazanan olur. AK Parti. Listelerin biri kaybedip biri kazanmaz. Kesinlikle AK Parti kazanır. Dün yaşadık Ardeşen ilçemizde iki tane değerli isim partimizin yarınlarının daha iyi olması için yarıştılar. Delegelerimizin oyuna sunduk ve delegelerimiz mevcut ilçe başkanlarımızla devam kararı aldı. dedi.

Kongrede konuşan AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, “ Kongrelerimiz yenilenmedir. Yeni arkadaşlarımızla daha emin adımlarla ilerlemeliyiz. Ülkemiz önemli bir süreçten geçmektedir. Bu süreci iyi yönetmek için bizim ve partimizin güçlü olması lazım. Teşkilatımızın gücünü arttırmamız lazım. Kongrelerle yenilenerek  yeni  arkadaşlarımızın heyecanıyla ve bu zamana kadar hizmet etmiş  arkadaşlarımızla da bütünleşerek yolumuza devam  edeceğiz. Böyle bir teşkilatın içinde olmak, AK Parti ile berber olmak ve Ülkemize hizmet etmek büyük gurur. Doğu Akdeniz’de bize diyorlar ki siz şu haritanın içine sığın.  Bakıyorsunuz haritaya iki tane ada bize yakın diye siz kıta sahanlığınız burası, burayı geçemezsiniz diyorlar. El insaf koskoca Türkiye var orda. Bir ada  ile bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Bunlar boş uğraşlar.  Onların karşılarında dimdik duran Recep Tayyip Erdoğan var. Ülkemiz güçlü o yüzden bize söz geçiremiyorlar. Biz kendi hakkımızı istiyoruz başkasının hakkında gözümüz yok.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “ Kongreler AK Partinin teşkilatçılığı açısından önemlidir. Çünkü AK Parti iddiası olan,  hedefleri olan bir partidir. AK Parti programıyla, vizyonerliğiyle Türkiye’nin bulunduğu coğrafya da en etkin konuma gelmesini hedef edinmiş ve bu hedeflere ulaşmak için en önemi yapısal özelliği, omurgası niteliğindeki teşkilatlarını kongreler vesilesi ile gözden geçirir,  takviye eder ve durmadan yoluna devam eder. Bu açıdan kongreler önemlidir. 18 yıldan bu yana ülkemizi AK Parti kadroları ile millet adına yönetiyoruz. AK Partinin kuruluşunu millet hazırladı. AK Partinin siyasetinin merkezinde millet var. Millete rağmen hiçbir faaliyete onay vermeyiz. Bu kararlılık içinde milletimizden emaneti aldık. Milletimizin hukukunu koruyarak mücadele ettik. Asla taviz vermedik. İnsanımızın hayat standardını yükseltmek için liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir araya gelmiş kadrolarız.  Ve Türkiye’de el atmadığımız hiçbir alan yok. Hiçbir sorunu halının altına süpürmedik. Türkiye’yi değiştirdik dönüştürdük.” Dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.