Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İL BAŞKANI HİKMET AYAR’DAN 19 MAYIS MESAJI

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

İl Başkanı Hikmet Ayar mesajında şu ifadelere yer verdi ; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık meşalesinin fitilinin ateşlendiği bu tarih, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşunun ilk adımıdır. Aziz milletimizin türlü zorluklara ve imkansızlıklara rağmen topyekûn verdiği mücadelenin eseri olarak, bugün bu cennet vatanda hür ve bağımsız bir şekilde hayatımızı idame ettirmekteyiz. O günün şartlarında verilen istiklal ve istikbal mücadelesi bugün de Türkiye Yüzyılında devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir. İstiklal mücadelemizin mihenk taşı olan bu tarihin geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan edilmesi gençlerimize verilen önemin nişanesidir. Tarihi şanlı zaferlerle taçlanmış kadim bir medeniyetin gençleri olarak milli, manevi değerlerimiz ve istiklal şuuruyla yetişen gençlerimizin bizi biz yapan ortak değerlerimize, tarihimize sahip çıkacakları, canları pahasına koruyacaklarına inancımız tamdır. Siyaset, spor, teknoloji ve birçok alanda ülkemizi daha güzel yarınlara, daha büyük hedeflere ulaştırma yolunda, önemli başarılar kazanıyorlar. Bizler onların her zaman yanında olacağız. Onların daha başarılı olması için gereken adımları atacağız. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında belirttiği gibi “Gençler ülkemizin geleceğini hem inşa hem de ihya edecekler” gençlerimize güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.