Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İL BAŞKANI AYAR’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Berat Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

İl Başkanı Ayar mesajında şu ifadelere yer verdi “İçerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran, bize Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandiline ulaştıran Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun. Mübarek Ramazan ayının manevi iklimine yaklaştığımız şu günlerde, Rabbimizin bir lütfuna daha erişecek, Berat Kandili’ni milletçe idrak edeceğiz. Yüce Mevla bu mukaddes gece için şöyle buyuruyor ; ‘Bağışlanma dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Musibete uğrayan yok mu, ona afiyet vereyim. Berat Kandili, çok müstesna bir zaman dilimi olarak Allah’ın rahmet ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar açtığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği bir gecedir. Cenab-ı Hakk bu mübarek gecede yapmış olduğumuz tüm ibadetleri kabul buyursun inşallah.

Yakın zamanda yaşadığımız ve ülkemizi derinden etkileyen asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz depremler ve devam eden artçı sarsıntılar yüreklerimizde kapanmayan yaralar açmıştır. Zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde aziz milletimiz depremin yaşandığı ilk günden itibaren tek yürek olarak yaralarını sarmak için hemen kenetlenerek kitleler halinde yurdun her tarafından harekete geçmiştir. Bu muazzam dayanışma örneği gerçekten takdire şayandır. Geçmişten günümüze gerek savaşlar, darbeler, gerekse doğal afetlerde yaşadığımız tüm zorlukları milletimizin birlik, beraberlik ve dayanışması ile aştık. Bugün de devlet ve millet olarak el ele, omuz omuza bu asrın felaketinin üstesinden gelecek, yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Cenab-ı Hakk bizleri hayra anahtar, şerre fren eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam Âleminin Berat Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, dualarımızla umutlarımızı yeşerttiğimiz, ülkemizin, birlik, dirlik ve beraberliğinin güçleneceği bu mübarek gecede kaybettiğimiz tüm canlarımız için Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, bütün afetzede vatandaşlarımıza da sabırlar diliyorum” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.