Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Avcı’dan İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı 12 Mart İstiklal Marşı\’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy\’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı 12 Mart İstiklal Marşı\’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy\’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Avcı, Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşının, 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97. yıldönümünü kutladıklarını ifade ederek,  “Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının nişanelerinden olan istiklal marşımızın, 12 Mart 1921\’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 97\’inci yıldönümünü kutluyoruz.
Gelecek nesillere istiklal mücadelemiz olan kurtuluş savaşını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır. Millet olarak bizde bağımsızlığımızın sembolü olan marşımızı benliğimize işlemiş bulunmaktayız.
Merhum Akif, İstiklal Marşını içinde taşıdığı iman ve vatan sevgisi ile kaleme almış, Anadolu’yu vatan kılan ruhu marşımıza yansıtmıştır. Maneviyatı ve edebiyatı istiklal marşımızda eşsizce bütünleştiren ve bu kadar güzel ifade eden bir şaire sahip olduğumuz için onur duymalıyız.
Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımız ile milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur. Milletimiz  kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedîleşmiştir.
Mehmet Akif Ersoy, sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, milletinin, vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış bir dava adamı, önemli bir şahsiyettir. Bu büyük şairimizin eserleri, bugün de milletimizin duygularına tercüman olmaya devam etmektedir.
İçinde bulunduğumuz günümüz koşullarında, Devletimizin, Hükümetimizin kararlı duruşu ve Kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz ve Polisimizin kahramanlıklarıyla yürütülen Afrin-Zeytin Dalı operasyonu ,tam da bahis konusu olan İstiklal Marşımızın zahiri bir tezahürüdür.
Bu duygularla İstiklal Marşımızın TBMM\’de kabulü ve Mehmet Akif Ersoy\’u 97. anma gününde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy\’u ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.