Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Avcı Açıkladı “Neden Ak Parti”

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı Katıldığı Bir Televizyon Programında Ak Parti’nin Rize’de Yaptığı Yatırımlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İradesinin Olduğunu Vurgulayarak “Rizeli Recep Tayyip Erdoğan’a Olan Vefasını, Kadirşinaslığını Ortaya Koymuştur, Koymaya Da Devam Ediyor” Dedi.

 

 

 

AK Parti Rize il başkanı Muhammed Avcı katıldığı canlı yayın programında “Rize’de 4 bin dolayında ilk defa oy kullanacak kardeşimiz vardır. Bu kardeşlerimiz eski Türkiye’yi bilmiyorlar. AK Parti’nin değerini anlayabilmeniz için bir mukayese yapabilmeniz gerekmektedir. Bu arkadaşlarımızın hiçbirinin şu anda mukayese edebilme gücü yoktur. Çünkü eski Türkiye’yi yaşamadılar.

Rizeli Recep Tayyip Erdoğan’a olan vefasını, kadirşinaslığını ortaya koymuştur, koymaya da devam ediyor. Rize’de yapılan bu projelerin altında Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığı ve iradesi vardır. Recep Tayyip Erdoğan olmasa Rize’de havalimanı, Ovit Tüneli ve Lojistik Merkez’in olabilmesi mümkün değildir. Bunu Rizeli hemşerilerimiz zaten görüyorlar ve O’na destek olmaya devam ediyorlar.
28 Şubat öncesinde lise öğrencilisi, sonrasında da üniversite öğrencisiydim. 28 Şubatın almış olduğu bütün kararları yaşamış birisiyim. Jandarma dipçiği eşliğinde, başörtülü arkadaşlarımızın başlarının açıldığına şahit oldum. Benden önceki nesillerin devletin çok daha acımasız yüzüyle karşılaştığını da biliyorum. Belki de 28 Şubat, yapılan darbeler içerisinde en insaflı olanıydı. Bir tarihçi olarak söylüyorum, Türkiye Cumhuriyeti tarihi bir darbeler tarihidir. Her darbe mutlaka gençlere kıymıştır, gençlerin geleceğini karartmıştır. 17 yaşında bir genci yaşını büyüterek asan bir devletin yöneticilerinden bahsediyoruz.
AK Parti olarak ilk iktidara geldiğimizde en çok mücadele ettiğimiz konu, eski Türkiye’yi ve darbeler dönemini rafa kaldırmak olmuştur. Türkiye’nin özgürleşip demokratikleşmesi, gençlerin çok daha açık bir fırsat eşitliğine sahip olabilmesi için mücadele ettik. Gelinen noktada bütün vatandaşlarımız ve gençlerimiz istedikleri şekilde ibadetlerini yapabiliyorlar, istedikleri okula gidiyorlar, istedikleri kıyafetlerle istedikleri yerlerde dolaşabiliyorlar.
AK Partinin değerini biraz anlayabilmeleri için eski Türkiye gerçeklerini biraz karıştırmalarını istiyoruz. Bu konuda AK Parti Türkiye’ye neleri getirmiş, genç kardeşlerimizin bunun bilincinde olarak sandığa gitmelerini rica ediyorum.
1995 ile 2001 yılları arasında bir gencimizin ana haber bültenlerini inceleyerek o tarihlerdeki Türkiye’nin nasıl olduğunu anlayacaktır. Televizyonlarda her gün mafya haberi vardı. Laiklikle ilgili, rejimle ilgili, ‘Türkiye elden gidiyor, rejim yıkılıyor, cumhuriyet düşmanları’ gibi şeylerle karşılaşıyorduk. Bunlar üzerine Sincan’da tanklar yürütüldü ve 28 Şubat gerçekleştirildi. 28 Şubat Türkiye’nin hamurunu oluşturan dindar insanların hayatlarına kastetti. Bu gün liberaline de, ateistine de, muhafazakarına da özgür bir şekilde yaşama imkanı sağlayan bir Türkiye vardır. Bunu da gerçekleştiren AK Parti iktidarı olmuştur.
Kişisel kızgınlıklar büyük resimdeki hedefi ortadan kaldırmamalıdır. Pire için yorgan yakılmaz. Muhammed Avcı’ya kızdınız için AK Parti’ye oy vermekten vazgeçmemeniz gerekir. AK Parti’nin Türkiye’ye yaşatmış olduğu standardı en iyi o vatandaşlarımız biliyorlar. Şu anda bir il genel meclisi üyesi seçimi yapmıyoruz. Muhtarlık seçimi de yapmıyoruz. Biz bir belediye başkanlığı seçimi de yapmıyoruz. İktidar yetkisini kim kullanacak, biz bunu seçeceğiz. İktidar yetkisini, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu mu kullanacak? Yoksa Kemal Kılıçtaroğlu mu, Devlet Bahçeli mi kullanacak? Karar bunun kararıdır. Vatandaşımızın bu şuurla sandığa gitmelerini arzu ediyorum.
Bütün siyasi partilerin neredeyse el ele vererek, HDP’ye barajı aştırmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bütün AK Parti muhaliflerinin tek cenahta toplandığı bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Şu anda ayakları üzerinde durabilen, kendi kararlarını kendisi verebilen, bölgesinde lider bir konuma gelmiş bir Türkiye var. Bu Türkiye’den rahatsız olan uluslar arası aktörler var. Eğer Recep Tayyip Erdoğan ‘Ben Amerikan ve İsrail politikalarının Ortadoğu’daki en büyük destekleyicisi olacağım’ konusunda bir pozisyon almış olsaydı, gezi olayları yaşanacak mıydı? 17 ve 25 Aralık operasyonları yaşanacak mıydı? Kesinlikle bunlar yaşanmayacaktı. Şu anda Türkiye’de kişi başı gelir 11 bin dolar ve milli gelir 850 milyar dolar civarlarındadır. 15 yıl önce baktıkları Türkiye’ye halen aynı gözle ve oryantalist kafayla bakmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin bu noktaya geliş mücadelesini çok iyi hatırlamamız lazım.
Dünyanın hiçbir ülkesinde bir ülkenin başbakanı veya cumhurbaşkanı ‘Ben kefenimi alarak yola çıktım’ diyerek bir demokratik mücadele veremez. Türkiye’de bu mücadelelerin o kefenden geçtiğini bilen ve yaşayan bir vatandaş grubu ve lider vardır. Daha önce bu ülkede başbakanların asıldığını, bakanların hapislerde çürütüldüğünü biliyoruz.  Bütün hemşerilerimizin bu konudaki hassasiyetleriyle sandığa gideceklerinden eminim. Bu seçim yerel ilişkiler düzeyinden sıyrılmak zorundadır.” İfadelerini kullandı.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.