Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl başkanı Alim’den Büyük kongre açıklaması

AK Parti Rize İl başkanı İshak Alim AK Parti’nin 6. Olağan büyük kongresi öncesi bir basın açıklaması yaptı.

İl başkanı Alim il başkanlığı toplantı salonunda yürütme kurulu üyeleri ve Rize belediye başkanı Reşat Kasap’ın katılımıyla yaptığı basın açıklamasında AK Parti 6. Olağan büyük kongresinin 18 ağustos cumartesi günü Ankara kapalı  spor salonunda gerçekleştireceğini  belirterek, “

16 nisan 2017 halk oylaması sonrası milletimizin onayını, 24 haziran  seçimleri ile teyidini ala n ve böylece hayata geçen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem  başlamıştır. Liderimiz, genel başkanımız, cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, “yuvam, sevdam, aşkım” dediği partisine geri dönmüştür.
6. olağan büyük kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içinde kongresini tamamlayacaktır.
16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncüllüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir  bayrak  yarışı olarak  görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev sorumluluklarımızdaki değişim bizim iççin her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonrada bu hizmet yarışında hep daha iyisi  için çalışmaya devam edecektir.
Bizler,18 ağustos cumartesi günü bütün teşkilatımızla birlikte Ankara kapalı spor salonunda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü  tutarak, Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye çocuklarımıza borucumuzdur.
Kongremizin tüm ak parti ailesine ve ülkemize hayırlı  olmasını temenni ederiz.” Dedi

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.