Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Alim’den Basın Bayramı Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı İshak Alim Mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü “Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, mesai mefhumu gözetmeksizin  bir yandan kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi akışını sağlayarak, toplumu aydınlatırken, diğer yandan da meslek ilkelerine ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İleri demokrasilerde 4. güç olarak kabul edilen basın; halkımıza doğru bilgi aktarımı sağlarken, insanlar arasında düşünce ve kanaat alışverişinin sağlanması için köprü vazifesi görmesi açısından önemli bir yere sahiptir. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yeni iletişim araçları artarken, toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı da daha fazla önem kazanmıştır. İletişimin en güçlü kanallarından olan gazeteciler, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Görevlerini ifa ederken büyük bir özveriyle, her türlü zorlu şartlarda meslek ilkelerini göz ardı etmeden, kamuoyunu bilgilendiren basın mensuplarımızın çalışmaları için kendilerine  müteşekkiriz.

Bu duygu ve düşüncelerle gece gündüz büyük  fedakarlık ve özveriyle çalışan başta ilimizde ve bölgemizde görev yapan yerel basınımız olmak üzere tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor,  görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını  saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.