Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Alim’den 23 Nisan Mesajı

AK Parti Rize İl başkanı İshak Alim 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Alim Mesajında Şu ifadelere yer verdi; “ Milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi\’nin kuruluşunun ve Milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 23 nisan 1920’de Cumhuriyet ilan edilmiş, ülkemiz ve geleceğimiz adına  güçlü yarınların temeli atılmıştır.

Millet olarak verdiğimiz mücadele sonrasında kazanılan zaferle milletin kendi kaderine el koyduğu 23 Nisan 1920, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. Türkiye cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bugünü Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin teminatı olan çocuklara armağan ederken, Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.
Bu sebeple bizler de,  Çocuklarımıza sunduğumuz her türlü imkanın, geleceğimize yapılan birer yatırım olduğundan bilinçle hareket ederek, onların yarını kucaklayabilmeleri adına üzerimize düşen her türlü vazifeyi gerçekleştirme sorumluluğumuz vardır. Yarınlarımıza ümit olan çocuklarımız , şanlı tarihimizden aldıkları özgüvenle dünya geleceğini şekillendirecekler, güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin katkılarıyla, adaletli ve barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi, merhum gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sevgi, barış ve huzur dolu bir Dünya’da hep birlikte yaşamayı temenni ederim.” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.