Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İL BAŞKANI ALİM’DEN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Alim Mesajında Şu ifadelere yer verdi; “ Milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. Yılını kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Aziz milletimizin verdiği büyük mücadelenin eseri olarak kazanılan zaferlerle  birlikte egemenliğin  kayıtsız şartsız millete ait olduğunun altı çizilmiş, Millet iradesi hakim kılınmıştır. Milletimizin ya istiklal ya ölüm diyerek, verdiği kutlu mücadelenin eseri olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun temellerin atıldığı bu tarihi Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin güvencesi  olan çocuklara armağan ederken, Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir. Bizlere düşen yaşam sevincimiz ve umudumuz çocuklarımızı özgüvenli, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu toprakların tarihini zihinlerine işlemektir. Çünkü  tarihini bilmeyen bir nesil yok olmaya mahkûmdur. Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımız , zaferlerle dolu  tarihimizden aldıkları özgüvenle dünya geleceğini şekillendirecekler. Bizlerde  çocuklarımızın geleceğini  garantiye almak için  daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye için  sorumluluğumuzun bilincinde olarak, daima çalışacağız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına  o günün zorlu şartlarında görev yapan meclis üyelerimize, şehitlerimize  Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyor,  kıymetli çocuklarımızın  ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla  kutluyorum” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.