Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Alim’den 15 Temmuz mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü\” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. İl Başkanı Alim mesajında şu ifadelere yer verdi;

Bugün acıyı ve gururu bir arada yaşadığımız 15 Temmuzun 3.  Yıl dönümünü kutlamaktayız. Acımız büyük ve asla geçmeyecek. 251 vatan evladı gözünü kırpmadan şehadete yürüdü ve binlercesi de gazi oldu. Gururluyuz. Aziz ve necip milletimiz dünyada eşine az rastlanacak cesaret ve kararlılıkla vatan müdafaasında bulunarak tanka, topa, tüfeğe hatta savaş uçaklarına göğüs gererek dünya tarihinde benzeri olmayan şanlı bir demokrasi mücadelesi verilmiştir.

Tarihi destanlarla dolu olan bir milletin torunları olarak, Şehit kanlarıyla sulanıp Atalarımızın bizlere bıraktığı bu toprakları namus bilip, canımız pahasına müdafaa etmeyi göze almış bir milletiz.  Kurtuluş savaşında nasıl genciyle yaşlısıyla, kadınıyla çocuğuyla bütün yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen mücadele ettiysek bugünde aynı ruh ve aynı imanla vatanımızı, bayrağımızı ve ülkemizi müdafaa etmeye hazır olduğumuzu 15 Temmuzda verdiğimiz destansı mücadele ile bir kez daha tüm dünyaya haykırdık.
15 Temmuz günü ülkemize, milletimize ve demokrasimize göz diken hain Fetö ve terör örgütü üyeleri ülkemizi karanlığa gömmek için harekete geçti. Bu milletin silahlarıyla tanklarıyla uçaklarıyla bu millete kurşun sıktı. Bu hainler alçak emellerine ulaşmak için kadın çocuk demeden bu millete kurşun sıkacak kadar gözleri dönmüş bir şekilde hareket etti. Ülkemizi bölmek isteyen bu hainlere yine en büyük cevabı aziz Türk milleti vermiştir. Bu millete diz çöktüremediler. Devleti ele geçirme emellerine ulaşamadılar. Vatanımızı parçalayamadılar.
 O gece, 15 Temmuzun darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerde tüm hainlerin bir olup çakal sürüsü gibi ülkemize saldırdığı karanlık gecede Türk milleti Liderimiz Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın,  “Ben milletin gücünün üstünde hiç bir güç tanımadım. Tüm halkımızı meydanlara ve havalimanlarına davet ediyorum” çağrısıyla sokaklara dökülmüş fetöcü  hainlere geçit vermemiştir. Bedenini siper etmiş,  şehit düşmüş, gazi olmuş ama asla namus bildiği vatanını teslim etmemiştir.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hemen o gece tüm olumsuzluklara ve risklere rağmen Atatürk havalimanına inmiş milletiyle kucaklaşmıştır. Hain darbe girişimin bastırılmasının ardından milletimiz meydanları boş bırakmamış çoluk çocuk demeden 28 gün boyunca tüm il ve ilçelerde 28 gün boyunca gece nöbetler tutmuştur.
15 Temmuzun canlı şahitleri olarak ne söylesek ne anlatsak o gece yaşananları ifade etmeye kelimler kifayetsiz kalıyor. 15 Temmuz, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin sahibi Türk milletidir, milletimizin tüm fertleridir. Türk milletinin “millet” olmayı tüm dünyaya gösterdiği 15 Temmuz\’u unutmamak ve unutturmamak şanlı tarihimize karşı en büyük sorumluluğumuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günümüzü kutlar, 15 Temmuz darbe girişimde mücadele vererek şehit olan şehitlerimiz başta olmak üzere Ülkemizin aydınlık geleceği uğruna, Vatan aşkıyla canını hiçe sayan Şehitlerimize bir kez daha Allah\’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.” Dedi

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.