Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Alim “AK Parti Milletin Hikayesidir”

21 yıl önce karamsarlığın kaosun hakim olduğu ülkemizde Ak kadroların tozlu Türkiye sayfasını açılmamak üzere kapattığını belirten  AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim; “AK Partinin kuruluşu ile tertemiz bir sayfa açılmıştır. O Ak sayfa milletimizin kendi hikâyesidir” dedi.

İl Başkanı Alim  AK Partinin kuruluş yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Partimiz Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 21 yıl önce bugün “Aydınlığa açık, karanlığa kapalı” sloganı ile kurulmuş olup, milletimizin de desteğiyle 20 yıldır tek başına iktidar olma başarısını göstermiştir. Bugün hizmete sevdalı kişilerin kurduğu AK Partinin doğum günü olarak tarihe geçmiştir. Elbette ki çok önemli bir tarihtir. Liderimizin 21 yıl önce yaktığı meşale ile izinden gelen ak kadroların kıymetli çalışmaları neticesinde Türkiye’yi değiştirip, Türkiye’yi dönüştürdük. 81 ilin her bir metrekaresinde AK Partinin hizmetlerinin izi bulunmaktadır. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Partimizin kuruluş gününde yapmış olduğu konuşmada şöyle demişti :“Bundan sonra Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” Allah’a hamdolsun öyle de oldu. AK Parti iktidarları döneminde Türkiye adeta küllerinden yeniden doğarak, bambaşka bir çehre kazandı. AK Parti bir rüzgârın, dönemsel bir yönelişin eseri değil, kökleri milletin vicdanında olan ve uzun yıllar içinde milletin ruh kökünde mayalanan bir temel arayışın ve bekleyişin adresi olarak milletimizin beklentilerinden doğdu. 21 yıl önce karamsarlığın kaosun hakim olduğu ülkemizde Ak kadrolar o tozlu Türkiye sayfasını kapatmış  yerine tertemiz Ak bir sayfa açmıştır. AK Parti milletin hikâyesidir. AK Parti iktidarlarıyla Türkiye artık ekonomisiyle, dış politikasıyla, reform niteliğinde her alandaki çalışmalarıyla dünyada takdirle izlenen yıldızı her geçen gün daha çok parlayan bir ülke haline geldi. Milletimizin temsilcileri olarak çıktığımız bu yolda milletimize efendi değil, hizmetkâr olarak tek bir anımızı bile heba etmeden durmadan yorulmadan çalışmalarımızı gerçekleştirdik. AK Parti kadroları geride bıraktığı 21 yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmalarla tarih yazan, tarihe not düşüren, tarihin seyrini olumlu yönde değiştiren siyasi kadrolardır. Türk Siyasi tarihinde hiçbir siyasi partiye nasip olmayan zaferleri üst üste girdiğimiz bütün seçimlerde milletimizin teveccühü ile kazandık. Tabi bu süreçlerde liderimizin ve Partimizin önünü kesmek, Türkiye’nin gelişimini durdurmak isteyenler yüzünden türlü badirelerle karşılaştık. Milletimizin bize teslim ettiği iradeyi yok sayarak, bizden koparıp almak isteyen zihniyetlerle mücadele verdik. Yeri geldi hukuki mücadeleler, yeri geldi kirli senaryolar uygulandı. Parti kapatma davaları, iftiralar, darbe girişimleri ama yılmadık. İnandığımız değerler uğruna Liderimizin dik duruşu ve feraseti ile soğukkanlılığımızı kaybetmedik, durmak yok yola devam dedik. AK Parti var olduğu sürece hiçbir hukuk dışı güç, hiçbir oluşum millet iradesinin, halkın gücünün üstünde var olamaz dedik.

AK Parti döneminde Türkiye uluslararası meselelerde fikirlerine değer verilen arabuluculuğuna ihtiyaç duyulan bir ülke haline geldi. Tüm bunlar liderimizin özverili sağduyulu çalışmaları ile  gerçekleşti. Biriz beraberiz hep birlikte Türkiye’yiz dedik. Bu söylemimizle eylemlerimizi gerçekleştirdik. Bizi birbirimizden ayırmak ötekileştirmek, kalıplara sokmak isteyenlere fırsat vermedik. Bizim hedefimiz 780 bin metrekare vatan toprağımızda var olan tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek, ülkemizi en ileri düzeyde gelişmiş muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmış bir ülke haline getirmek. Bu düşünce ile de yıllardır gücümüzü milletimizden alarak, yolumuza devam ettik.

AK Parti teşkilatları olarak Milletimizden almış olduğumuz destekle Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizin 780 bin kilometrekaresini kucaklayan, 83 milyona hitap edebilen bir parti olmaya devam ediyoruz. Liderimiz önderliğinde yeni Türkiye yolunda çalışmaya devam ederek, bu yolda yılmadan yorulmadan ülkemizin 2023,2053 ve 2071 vizyonlarına yönelik hedefleri için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kuruluşundan bu yana partimize emek veren bütün teşkilat mensuplarımıza, gönüldaşlarımıza sağladıkları katkılardan dolayı şükranlarımızı iletiyor, ahirete irtihal etmiş vatandaşlarımıza da Rabbimden rahmet diliyorum. Geçmişe vefa geleceğe saygı anlayışıyla yürüyüşümüzü sürdürürken Cenab-ı Hakk bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah.

Bu duygu ve düşüncelelerle milletimizin partisi olan AK Partimizin  kuruluş yıl dönümünü ve 21. yaşını kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milletimizle birlikte nice AK Yıllara inşallah” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.