Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İL BAŞKAN VEKİLİ YUNUS ÇORUH’TAN BASIN AÇIKLAMASI

11.06.2024 Salı günü İlimizin Ardeşen İlçesinde bulunan İlçe Müftülüğüne bağlı,Tulunoğlu Dursun Efendi Bölge Kur’an Kursunda Hafızlık Eğitimi alan 6 talebemiz, serinlemek için girdikleri Fırtına Deresi’nde akıntıya kapılmış ve bu hadisede iki yavrumuz hayatını kaybetmiş, iki yavrumuz da hastaneye kaldırılmıştır.

Bu müessif hadisede hafızlık eğitimi yaparken şehit olan yavrularımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Hastalarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz.

Bu hadise nedeniyle Pazar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış olup, bu soruşturmanın takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Ancak bu müessif hadiseden hareketle İslam’a ve Müslümanlara saldırının da kabul edilebilir bir yanı bulunmamaktadır.

Bu vesileyle tekrar vefat eden yavrularımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyor, benzer bir hadisenin yaşanmaması dileğiyle şimdiden milletimizin kurban bayramını tebrik ediyor, kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.

 

13.06. 2024

Av. Yunus Çoruh

AK Parti Rize İl Başkan Vekili

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.