Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkan vekili Er’den 15 Temmuz mesajı

AK Parti Rize İl Başkan vekil Ali Haydar Er 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl başkan vekili Er mesajında şu ifadelere yer verdi, “Bundan tam 2 yıl önce aziz milletimiz tarih sayfalarına yazılacak önemli bir mücadeleyi daha gözler önüne sermişti.  Türkiye Demokrasi tarihinin en hain, en kanlı darbe girişimi olan 15 Temmuz’da aziz milletimiz o hainlere izin vermemiş, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tanklara, rağmen meydanı darbecilere bırakmayarak ülkesine ve milli iradeye kararlı bir şekilde sahip çıkarak bu hain darbe teşebbüsünü bertaraf etti.

Çanakkale savaşında olduğu gibi millet olarak tankın, bombaların ve silahların önüne bedenimizi siper ettik. Milletimiz 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı o karanlık gecede Çanakkale ruhu, Kurtuluş Savaşı ruhu bir kez daha tezahür etti ve hain fetöcü  darbecilere  fırsat vermedi. 15 Temmuz gecesi gördük ki Devletin asıl sahibi millettir. Millet demokrasisine milli iradesine sonuna kadar sahip çıkmış liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde meydanları hınca hınç doldurmuştur. Millet lideriyle birlikte yürüyerek bu hainlere meydanı bırakmamıştır. Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramıştır.
Hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi da 27 gün boyunca Rize 15 Temmuz demokrasi ve Cumhuriyet meydanında hep birlikte milli iradeye sahip çıkmak için dünya tarihinde eşine rastlanmayacak bir kararlılıkla nöbet tuttuk. Meydanları dolduranlar yeni bir saldırının gerçekleşme ihtimaline karşı hazırdık. Genç, yaşlı, kadın, erkek günün ilk ışıklarına kadar bir aradaydık. Tüm dünyaya haykırdık ve 15 Temmuz destanını hep birlikte yazdık.
Artık Ülkemiz üzerinde kirli emelleri bulunanlar şunu çok iyi bilmeli ki; Türkiye’de artık darbeler tarihi sonlanmıştır. 16 Nisan 2017 Halk oylaması ile demokrasimiz güçlenmiş, darbe girişimlerine altyapı oluşturacak gerekçeler ortadan kaldırılmıştır.
Bu duygu  ve düşüncelerle 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde, vatanımız, bağımsızlığımız ve demokrasi için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize acil  şifalar diliyorum.” dedi

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.