Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İçişleri Bakanı Soylu Rize\’de Selden Etkilenen Yerleri İnceledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı sağanak yağış sonrası sel ve heyelanın yaşandığı Çayeli ilçesi ve Madenli beldesine giderek incelmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu: Rize\’de Selden Etkilenen 2 Kişi Hastanedeİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize\’deki sele ilişkin, “An itibarıyla hastanede 2 kişi var. Onlar da taburcu edilecekler. Beklentimiz o yönde.” dedi

İçişleri Bakanı Soylu, Rize\’nin Çayeli ilçesinde meydana gelen sele ilişkin Madenli beldesinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, Rize\’deki sele ilişkin, “An itibarıyla hastanede 2 kişi var. Onlar da taburcu edilecekler. Beklentimiz o yönde.” dedi.

Soylu, “Hakikaten bölgede son zamanlarda en yoğun yağış olarak değerlendirilebilir. Geçen hafta Trabzon\’da olmuştu, 60-65 kilogram yağmıştı. Oysa bu hafta burada yağan yağmurun miktarı 262-263 kilogram.” diye konuştu.

Rize\’de hasar tespit çalışmalarına başlandığını belirten Soylu, şunları söyledi: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ekipleri buradalar. Akşamdan beri tüm ekipler çalışıyor. Şu anda ulaşıma kapalı 6 köyümüz var. Onlara da ulaşma konusunda tüm ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.

Burada hem bu hasarın temizlenmesi açısından hem de bir daha bu meselelerle karşılaşmamak üzere alınması gereken tedbirler tüm bakanlıklar çerçevesinde planlanıyor. Hem hasar tespit konusunda, diğer meseleler konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımızın net talimatı var. Vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı hasarlar konusunda elden gelen bütün gayret ortaya konulacak. Bir de yapısal olarak yapmamız gereken meseleleri de devlet olarak hükümet olarak, elimizden geldiğince ortaya koymaya çalışacağız.”

 

 

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.