Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Hemşin’de Yeni Başkan Sancak Olurken, Pazar’da Yıldız Yeniden Başkan Seçildi

AK Partide Pazar günü gerçekleştirilen Hemşin 7. Olağan İlçe Kongresinde Mehmet Sancak yeni Başkan olurken, Pazar 7. Olağan İlçe Kongresinde Mevcut Başkan Adem Yıldız yeniden Başkanlığa seçildi.

AK Parti Rize İl Teşkilatında kongreler Pazar günü gerçekleştirilen Hemşin ve Pazar 7. Olağan İlçe Kongreleriyle devam etti. Yoğun katılımın olduğu kongrelerde sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

İlk olarak Hemşin İlçe kongresi gerçekleştirildi. Hemşin Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen Hemşin 7. Olağan İlçe Kongresinde bayrak değişimi oldu. İlçe Başkanlığını vekaleten yürüten İlyas Bozak’ın yerine seçime tek liste ile giren Mehmet Sancak yeni İlçe Başkanı oldu. AK Parti Hemşin İlçesi Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu: Mehmet Sancak, İlyas Bozak, Abdülkerim Koçal, Naci  Demirci, Reyhane Bozkurt, Mehmet Usta, Kadir Muslu, Murat Çelik, Ercüment Bekar, Özgün Yazıcı, Kevser Vildan Yılmaz.

İkinci olarak Pazar İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Pazar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Pazar 7. Olağan İlçe Kongresinde Mevcut Başkan Adem Yıldız tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. AK Parti Pazar İlçesi Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Adem Yıldız, Bayram Hacıfazlıoğlu, Celal Kurt, Döndü Hanım Okay, Gönül Bal, Hamza Kandemir, İmdat Görmüş, İsmail Çiçek, Melike Şen, Musa Tafralı, Mustafa Okan Kanbay, Neslihan Gören, Orhan Saymaz, Vedat Naiboğlu, Yusuf Yıldırım.

Kongrelere; İl Başkanı İshak Alim, Genel Merkez Koordinatör Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti Rize eski Milletvekili Hikmet Ayar, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongreler protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim kongrede yaptığı konuşmada, “Kongrelerimiz bitiş değil yeni bir başlangıçtır. Dolayısıyla görevi devredecek arkadaşlarımız için dinlenmek yok, kenara çekilip oturmak yok. Görevi devralacak arkadaşlarımıza bilgi, birikimlerinden ve deneyimlerinden tecrübelerinden istifade etme imkanını sunacaklar. AK Partide bu böyledir zaten. AK Parti’de nerde bir eksiklik varsa hep beraber oraya odaklanmasını bilen bir aile anlayışı ve kardeşlik hukuku vardır. AK Parti ilkeli duruşuyla ben sen demeden sadece hizmete odaklanarak yolculuğuna devam eden bir ailedir.  Görevi devredecek arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Fakat durmak yok. Görevi devralacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Ben sen o demeden hummalı bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirecekler.” dedi.

Kongrede konuşan AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, “Pandemi sürecinde ülkemiz Cumhurbaşkanımız önderliğinde Türkiye’nin ne kadar güçlü bir sağlık alt yapısına sahip olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Diğer ülkelerde pandemi sürecinde yaşananları görüyoruz. Bugün Amerika’da  paranız yoksa sizi hastaneye almıyorlar. Peki, bizim ülkemizde durum ne? Sizi tedavi eden, bakan güçlü bir devlet var.  Bu zor dönemde açılan hastaneleri  gördünüz. Başakşehir  Hastanesi, Okmeydanı  Hastanesi, hem Sancaktepe de hem de Atatürk Havalimanında açılan hastaneler. Tüm dünya ülkemize bu süreçte gıpta ile baktı. Ama bunlar yetmez bizim üzerimize de büyük görev düşüyor sağlık bakanlığımızın açıkladığı kurallara uymalıyız. Bu süreçte NATO üyesi ülkelere Türkiye yardım gönderdi. Bu ne demek? Güçlü Türkiye demek. Hamdolsun, bizi bu noktalara getiren AK Parti iktidarlarına ve sizlere şükranlarımı sunuyorum. Güçlü olmak için bu teşkilatların çalışması çok önemli. Teşkilatlarımız bu davanın en önemli gücüdür.

Cuma günü doğalgaz rezervi açıklandı. Bu daha başlangıç. Daha öncesinde bu araştırmaları yapamıyorduk. Diğer ülkelerin şirketlerine muhtaçtık. Ne yaptık. Milli enerji  hamlesiyle  sondaj gemilerini ülkemize kazandırdık ve fatih gemisi tuna 1 kuyusunda doğalgaz rezervi buldu. Bazıları bunu sindiremiyor. Bakın bu süreçte cari açığın ne kadar azalacağını hep beraber göreceğiz.  Artık Türkiye lig değiştirmiştir.  Doğu Akdeniz’de olanları takip ediyorsunuz. Bunlar niye? Bu ülkenin önünü kesmek için. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ‘bizim kimsenin hakkında, toprağında gözümüz yok ama kendi hakkımızı da kimseye yedirtmeyiz.’ Artık Türkiye’nin önünde çok daha büyük projeler var. İşte bütün bunlar ülkesini seven, milletiyle dertlenen liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde oluyor. Teşkilatımız çalışıyor belediyelerimiz çalışıyor milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. ” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.