Ak Parti Rize İl Başkanlığı

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAYATİ YAZICI “BİZİM İŞİMİZ HİZMET VE ESER SİYASETİ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Çayeli’de gerçekleştirdiği programlarda “Çayeli hak ettiği hizmeti alamıyor. Çayeli’nin muazzam bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Çayeli’nde giderek trafik sorunu çoğalıyor. Dolayısıyla çözüm sağlanması gerekiyor. Burada iş yapacak adam için çalışacak alan çok”dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksektepe, AK Parti Rize İl Başkan Vekili Yunus Çoruh, önceki dönem İl Başkanı Yılmaz Katmer, Çayeli İlçe Başkanı Hüseyin Öztürk, Büyük Birlik Partisi Çayeli İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, Çayeli Belediye Başkanı adayı İshak Karahan ile birlikte Çayeli’de Muhtarlar Derneği, Sanayi Sitesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine ziyaret gerçekleştirdi.

“Bizim partimiz de aday yarışı rekabetçi yarış değildir. Bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır”

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Seçimler demokrasinin en önemli aracıdır. Seçimde milletin önüne çıkar hesap verilir. Millette hesap sorar egemenlik hakkını kullanır ona göre kime güveniyorsa kimin ne iş yapacağına inanıyorsa kimin hizmet ehli olduğunu düşünüyorsa ona yetki verir. Bizlerde halkımızın önüne aday olarak çıkaracağımız kişileri aday adaylığı süreci içerisinde bugüne kadar yaptığımız siyasi pratiği tekrarlarız. STK’larla konuşuruz, yoklamalar yaparız, teşkilat yoklamaları yaparız, anket yaparız ,eğitim öğretim durumuna bakarız. Bugüne kadar hizmetlerine bakarız. Bizim partimiz de aday yarışı rekabetçi yarış değildir. Bir bayrak yarışıdır, hizmet yarışıdır. Adaylarımızı bizim siyasi irademiz belirledikten sonra belirlenen adayın önünde sağında solunda kümelenerek hedefe odaklanmalıyız. Hedef Çayeli’nde belediye Başkanlığını yeniden AK Parti kadrolarını devrini ve teslimini sağlamaktır. Çünkü bizim burada Belediye Başkanlığı döneminde ne tür hizmetler yaptığımızı herkes yakından bilir” dedi.

“Bizim işimiz hizmet ve eser siyaseti”

Hayati Yazıcı “AK Parti kadroları milletin hukukunu koruma insanımızın hayat standardını yükseltmek önündeki sosyal ekonomik engelleri ortadan kaldırmak için liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncesinde bir araya gelmiş kadrolarıdır. Bizim işimiz hizmet ve eser siyaseti. Siyasi gücümüzün temelinde de millet var siz varsınız onun için kararda milletin. Rahmetli Menderes ‘söz milletin’ demişti. Bizim Genel Başkanımız da ona ilaveten ‘evet söz milletin ama yetmez kararda milletin’ diyerek yola çıktı. O günden bu yana hükümetin gündemi ile milletin gündemi örtüşerek yürüyüşümüzü bu çerçevede devam ettirdik.” dedi.

“50 yatak kapasiteli bir hastanenin yapımına başlayarak ilçemizin hizmetine sunacağız”

Çayeli’de geçen sene su sorunu yaşandığını aktaran Hayati Yazıcı “ Seslidere Çayeli‘nin su takviyesini yapacak. Seslidere projesiyle ilgili iller Bankası nezdinde girişimlerimizi sürdürüyoruz ve bunun ihalesi inşallah yarısı hibe yarısı da kredilendirme şeklinde olmak üzere 17 Nisan’da gerçekleştirilecek. İçme suyu problemi ortadan kalkacak. Bizim en fazla icraat yapmış olduğumuz alanlardan bir tanesi de sağlık hizmetleridir Çayeli ölçeğinde hastane yetersiz. Hep şehir içerisinde kalmış. Aylardır hastaneye yer temini ile uğraşıyorduk. Yer sorunu çözüldü. Programa alındı şimdi de ihalesi yapıldı. 15 Mart‘ta ihalesi yapıldı. İhale kesinleşince 50 yatak kapasiteli bir hastanenin yapımına başlayarak ilçemizin hizmetine sunacağız, inşallah ”dedi.

 “Tam hükümetin göbeğinde bir kadro sunuyoruz takdir sizin”

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı “Çayeli hak ettiği hizmeti alamıyor. Çayeli’nin muazzam bir kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Çayeli’nde giderek trafik sorunu çoğalıyor. Dolayısıyla çözüm sağlanması gerekiyor. Burada iş yapacak adam için çalışacak alan çok. Tam hükümetin göbeğinde bir kadro sunuyoruz takdir sizin. İnşallah 31’inde Çayeli’nde hamle yapacak adayımızın açıkladığı teşkilatımızın açıkladığı alanlarda hizmet üretebilecek katkı sağlayacak Çayeli‘nin çehresinin değişmesine dönüşmesine imkân hazırlayacak kadroyu yetkilendirir görevi tevdi eder eksiği de olursa sorgularsınız biz de takibini yaparız. İshak Karahan kardeşimiz iyi bir ekiple iyi bir kadro ile sizin huzurunuzda onu takdir edeceğinize inanıyoruz.” dedi.

“Gördüğünüz yollar bizim referansımızdır”

Türkiye büyük bir ülke yaptıklarımızı sizlere anlatmaya zamanımız yeterli olmaz. 21 yılda Türkiye’de dokunulmadık alan bırakmadık. Türkiye’yi değiştirip dönüştüren eserleri halkımızın hizmetine sunduk. Çünkü biz iş yapan dertli olan kadroyuz. Önünüze çıkıp aday adaylarıyla veya adaylarıyla projelerini size açıklamaya çalışan siyasi partileri kıyasladığınızda kimin birikimi var? Kimin referansı var? Gördüğünüz yollar bizim referansımızdır. Hastaneler bizim referansımızdır. Savunma sanayiye sağladığımız imkanlar AK Parti hükumetlerinin bu ülkeye referans gösterdiği değerlerdir.” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.