Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Erdoğan’dan Neden Rahatsız Oluyorlar

CHP’lilerin cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterlerinden rahatsız olmasının bilinçaltlarındaki Erdoğan nefreti ile ilgili olduğunu belirten AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, “Kimse poster asıldı diye oyunun rengini değiştirmez. Erdoğan Rize’de yüzde 81 oy aldı. Onlar Erdoğan’a saldırmaya devam ettikçe AK Parti tüm teşkilatlarıyla O’nu savunmaya devam edecektir” dedi.

 

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

VATANDAŞLAR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN POSTERLERİNİ İSTİYOR 
 “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterlerinin asılmasını daha çok vatandaşlarımız istiyorlar. Bize Recep Tayyip Erdoğan posteri verin diyorlar. Biz o posterlerin oralarda sürekli kalmasını arzu ederiz. Recep Tayyip Erdoğan Rize’nin evladıdır, Rize’nin yetiştirdiği en büyük liderlerden bir tanesidir”
“MİLLET, YÜZDE 81 OYU RİZE’DE ÇOK POSTERİ VAR DİYE Mİ VERDİ?” 
“Vatandaşlarımız Recep Tayyip Erdoğan posterlerinin asıldıkları yerde kalmasına müsaade etmiyorlar. Posterleri köprülerden alarak, kendi binalarına, evlerine, hatta ağaçtan ağaca, dağdan dağa asan vatandaşlarımız vardır. Gitsinler köylerde bunlar görsünler. Cumhurbaşkanımız Rize’den yüzde 81 oy almıştır. Kaldı ki bu ülkenin Cumhurbaşkanı’dır, posterleri asmak istiyorlarsa kendileri de asınlar. Milletin aklıyla alay etmesinler. Millet asılan posterler üzerinden oy vermez. Millet, Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 81 oyu Rize’de çok fazla posteri var diye mi verdi?”
“MİLLETE KARŞI SİYASET YAPILMAZ” 
CHP Rize Milletvekili Adayı Kemal Köymen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterlerinin asılmasından duymuş olduğu rahatsızlığa değinen Avcı, “O posterlerden rahatsız olmasın. Millete karşı siyaset yapılmaz. O posterlerin asılmasını isteyen ve sahip çıkan millettir. Kemal hocanın önce bunu bilmesin gerekmektedir” dedi.
“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA YARIŞMADIKLARINI ÖNCE GENEL BAŞKANLARINA SÖYLESİNLER” 
Köymen’in “Cumhurbaşkanı ile yarışmıyoruz. Bizim yarışımız partilerin milletvekili adayları ile.” Açıklamalarına değinen Avcı, “Madem Recep Tayyip Erdoğan’a karşı siyaset yapmıyor, bunu önce genel başkanına hatırlatsın. Genel başkanına desin ki: “Sayın genel başkanım. Biz Recep Tayyip Erdoğan’a karşı mı siyaset yapıyoruz? Sen her konuşmanda Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiriyorsun” desin. Kendi genel başkanınıza söyleyemediğiz ve yaptıramadığınız işleri Rize’ye gelip de kendinizi bir şekilde gizleyerek AK Parti’ye yapmaya çalıştırmak abesle iştigaldir” dedi.
RİZE’YE GELDİĞİ GÜN ERDOĞAN’I ELEŞTİRDİ 
Avcı, “3. Sıra adayları Rize’ye geldiğinde yaptığı ilk açıklamayı kendisine soruyorum. 3. Sıra adayınızın rakibi Recep Tayyip Erdoğan mıdır? Onlar Recep Tayyip Erdoğan’a saldırmaya devam ettikçe, biz de bütün teşkilatlarımızla ve bütün gücümüzle amansızca Recep Tayyip Erdoğan’ı savunmaya devam edeceğiz”
“VATANDAŞLAR ŞAHİNLERE HADDİNİ BİLDİRDİ”  
CHP 3. Sıra adayı Ali Şahinler’in ortalıkta gözükmemesine açıklık getiren Avcı, “O açıklamayı yaptıktan sonra kendisini hiçbir ortamda göremedik. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlar bunu bir kenara çektiler muhtemelen, “Biz de Recep Tayyip Erdoğan’dan nefret ediyoruz ama Rize’de bunu çaktırmayız” dediler. Milletimiz de kendisine gösterilmesi gereken bütün tepkiyi demokrasi çerçevesinde göstermiştir” dedi.
“CHP İÇ YÜZÜNÜ HER OLAYDA ORTAYA KOYUYOR” 
“Cumhuriyet Halk Parti’si agresif hale geldiği zaman bütün huylarını ortaya çıkarıyor. Önce bir makyajlamaya çalışıyor, ufak bir stres durumunda bilinç altındaki bütün duygular zuhur ediveriyor. Recep Tayyip Erdoğan nefretleri de bu seçimde posterlerin Rize’de asılması şeklinde ortaya çıktı.”
SANDIĞA GİTMEYENLERİN YÜZDE 60’LI AK PARTİYE OY VERECEKTİ 
“Sandığa gitmeyen vatandaşlara “eğer sandığa gitseydiniz hangi partiye oy verirdiniz” sorusunu sorduk. Bu ankete katılanların yüzde 60’ı “ben AK Partiliyim, sandığa gitseydim AK Parti’ye oy verecektim” dediler. Geriye kalan yüzde 40’lık bölüm ise diğer siyasi partilerden değil, sadece yüzde 15’i diğer siyasi partilerden. Yüzde 25’i ise kararsızdım sandığa onun için gitmedim diyor”
RİZE’DE ORAN YÜZDE 74’LERE ÇIKABİLİR 
“AK Parti Rize’den 134 bin oy aldı. 43 bin oy kullanılmadı. 43 bin oyun yüzde 60’ı yani sadece ben AK Partiliyim diyenlerin sayısı 25 bin’den fazla bir rakama tekabül ediyor. Bu da AK Parti oylarını 160 bine çıkartıyor. Bu durum oy oranımızı da yüzde 73-74’lere taşıyor”
“EN YAKINIMIZDAKİ İNSANI SANDIĞA GÖTÜRELİM” 
“Sandığa gitmeyen vatandaşlarımızın bir kısmı “evet kızdım” diyor. “İl başkanına, belediye başkanına, il genel meclisi üyelerine, teşkilatınıza, milletvekilimize kızdım” onun için gitmedim diyor. Yaşlı vatandaşlarımız ise “nasıl olsa AK Parti kazanır zahmete girmeyim” diye sandığa gitmedi. Sadece kendimizin sandığa gitmesi yeterli değil, mutlaka en yakınımızdaki insanın da sandığa gitmesini sağlamamız gerekmektedir”

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.