Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Çayeli’nde Karahan Güven Tazelerken, Fındıklı’da Velioğlu Yeni Başkan Oldu

AK Partide bugün gerçekleştirilen Çayeli İlçe kongresinde mevcut başkan İshak Karahan yeniden başkanlığa seçilirken Fındıklı’da İsmail Fethi Velioğlu yeni başkan oldu.

AK Parti Rize İl Teşkilatında kongreler bugün gerçekleştirilen Fındıklı ve Çayeli 7. Olağan İlçe Kongreleriyle devam etti. Yoğun katılımın olduğu kongrelerde sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

İlk olarak Fındıklılı İlçe kongresi gerçekleştirildi. Fındıklı kapalı spor salonunda gerçekleştirilen Fındıklı 7. Olağan İlçe Kongresinde mevcut başkan Serkan Ellialtı aday olmazken İsmail Fethi Velioğlu tek liste ile girdiği seçimde yeniden başkanlığa seçildi. AK Parti Fındıklı ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu: İsmail Fethi Velioğlu, Hasan Kuzuoğlu, Ali Şimşek, Nida Hocaoğlu, Ali Alpay, Ahmet Karaalioğlu, Güler Tonyalı, Elif Akçay, Merve Çukur, İrfan Akkaya, Mustafa Reyhan, Sabri Alper, Ali Özcan, Ertuğrul Çelik, Şaban Yılmaz

İkinci olarak Çayeli İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Çayeli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Çayeli 7. Olağan İlçe Kongresinde mevcut başkan İshak Karahan tek liste ile girdiği seçimde yeniden İlçe Başkanlığına seçildi. AK Parti Çayeli İlçesi Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu: İshak Karahan, Metin Salihoğlu, Hikmet Sandıkçı, Mustafa Küçüksarı, Musa Çağıran, Emel Aktaş, Yasin Arslan, Kasım Kuru, Melike Teker, Nisanur Yılmaz, İsmail Hakkı Ahmetoğlu, Gökhan Kamil, Mahmut Çiftçi, Dursun Küçük, Metin Yılmaz.

Kongrelere; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Genel Merkez koordinatör milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Eski Milletvekili Hikmet Ayar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongreler protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim kongrede yaptığı konuşmada, “Bugün 10. ve 11. kongrelerimiz icra edeceğiz. Kongrelerimizi tamamlıyoruz. Geçmişten bugüne kadar teşkilatımızda görev alan herkese teşekkür ediyorum. Ölmüş olanlara cenabı Allahtan rahmet diliyorum özellikle çok kıymetli kardeşimiz teşkilatımızda çok büyük emekleri olan Gamze kardeşimize hassaten Rabbimden rahmet diliyorum. Bugün aynı zamanda 18  Ekim. Bugün  can Azerbaycan’ımızın  bağımsızlık yıl dönümü. İnşallah bir sonraki bağımsızlık yıl dönümünü işgal altında olan Karabağ’ın da azat edilmiş olarak kutlamayı nasip etsin. Rabbim terörist devleti olan Ermenistan’ı Azerbeycan’daki günahsız bebelerin kanında boğsun” dedi.

İl Başkanı Alim Kongrelerin Ak Parti için bir şölen olduğunu belirterek, “Kongrelerimiz bizim için şölendir. Bu şölenleri demokrasiyi içselleştirerek gerçekleştiren Türkiye’deki yegâne partiyiz. Kongrelerimiz 19 yılın vermiş olduğu heyecan ve kardeşlik hukukuyla devam etmektedir. Böyle de devam edecektir. Partimizde 7. olağan kongrelerimizi icra ediyoruz. 7. olağan kongreler demek 7 kez bu ailenin büyüdüğü anlamına gelir. Bütün ilçelerimizde böyle oldu. Ak Parti teşkilatları yüce gönüllü insanlardan oluşur. Kendini hizmete adamış insanlardan oluşur.” dedi.

Kongrede konuşan Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, “Doğu Akdeniz’de olayları görüyorsunuz. Enerji pastasından bizi uzak tutumaya çalışıyorlar. Dün Cumhurbaşkanımız Karadeniz’de yeni keşfedilen rezervi açıkladı. Toplam 405 milyar metre küp doğalgaz keşfedildi. Daha önce biz bunları bulamıyorduk. Araştırma gemileri yabancılarındı şimdi ise Fatih var. Oruç reis var. Kendimiz araştırıp buluyoruz işte bu yüzden güçlü bir Türkiye var. Sanayi savunmasına yaptığı yatırımlarla bölgesinde güçlü bir Türkiye var. Bütün oyunlar bizim üzerimize kurulmaya çalışılıyor Recep Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin diyorlar. Ama biz buna izin vermeyeceğiz. İşte bu nedenle yeniden birlik olacağız kucaklaşacağız.  Eksiklerimiz tamamlayarak güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Ak Parti’nin en büyük gücünün teşkilatlar olduğunu belirterek, “Ak Parti’nin kongreleri planladığımız siyasetimizin tahakkuku bakımından hayati derecede önemlidir.  Ak Parti siyasetinin merkezinde millet vardır.  2023 ve 2053 Türkiye’si için önümüze hedef koymuşuz. 2071 Türkiye’si için gelecek nesillere hedef gösteriyoruz. Bu hedefler içi dolu ve ayrıca bu vurgular tarihimiz ve bizim için ne kadar önemli olduğunun ifadesidir. Bu milletin Kurtuluş Savaşı’ndan sonra en kıymetli kazanımı demokratik cumhuriyettir. Cumhuriyetimizin 100. yılını 2023’te kutlayacağız. Onun için 2023 Türkiye için önemli. Ayrıca 2023’te seçimler olacak. Bunu perçinleyeceğiz.”

Yazıcı Ak Parti siyasetinin merkezinde milletin olduğunu vurgulayarak, “Biz milletin emanetini bize tevdi ettiği günden bu yana siyasetimizin merkezinde millet olgusu olduğunu unutmadan hep doğru işler yaptık. Eksiğimiz var. Gündeme almadığımız hiçbir sorun alanı yok. Kapsayıcı bir siyaset tarzımız var.” dedi.

Yazıcı, “Türkiye’nin bugün Doğu Akdeniz’de, Suriye’de, Irak’ta ve şimdi Azerbaycan Kafkaslar ‘da sergilediği duruşun arkasında Ak Parti’nin savunma sanayisine sağladığı imkanlar hayati derecede önemlidir. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Ak Parti hükümetleri silahlı ve güvenlik güçlerimize bugün sahip olduğu donanımı hazırlayıp tevdi edememiş olsaydı Türkiye bugün sergilemiş olduğu pozisyonları asla sergileyemezdi. Araç ve gereç bakımından yüzde 70 dolayında dışa bağımlı bir ülkeydik. İnsansız hava aracını İsrail’den alıyorduk. Denizaltımız, helikopterimiz yok, piyade tüfeğimiz yoktu. Biz bu bağımlılığı, sağladığımız imkanlarla yüzde 70’ten yüzde 30’a düşürdük. Dünyanın merkezindeyiz. Bu pozisyon Türkiye’ye bir üstünlük sağlıyor ama bu yetmiyor. Bu coğrafi üstünlüğü daha güçlü hale getirecek, avantajını iyi kullanacak lidere ihtiyacı var ülkenin. O lider de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Birlik ve bütünlüğümüz en büyük gücümüzdür.” diye konuştu.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.