Ak Parti Rize İl Başkanlığı

BAŞKAN ADAYI ŞABAN KALÇA “KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TOKİ İLE YAPACAĞIZ

AK Parti Derepazarı Belediye Başkan Adayı Şaban Kalça Derepazarı’nda karşılıklı güvenle TOKİ vasıtasıyla önce rezerv konutlar sonrasında kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Derepazarı’nda esnaf ve mahalle ziyaretlerine devam eden  Belediye Başkan adayı Şaban Kalça kentsel dönüşüm projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüm projelerinde hiç bir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini belirten Şaban Kalça Toplu konut idaresi ve devlet güvencesi ile hemşerilerimize modern binalar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Belediye başkan adayı Şaban Kalça; “Kentsel dönüşüm projelerinde en önemli etken karşılıklı güvendir. Dönüşüme tabi tutulacak alandaki hak sahipleri ile idare ve belediye arasındaki güven. Bizler Derepazarı’nda uygulayacağımız dönüşüm projelerinde öncelikle bu güveni tesis edeceğiz. Dönüşümleri özel sektör eliyle değil TOKİ ile gerçekleştireceğiz. Bundan önemlisi dönüşüm projelerinden önce vatandaşımızın mağdur olmaması için rezerv konutlar inşa edeceğiz. Vatandaşımıza alternatifler sunacağız. Rezerv konutlarımızdan da alabilecekleri gibi, dönüşüm alanındaki haklarını da alabilecekler veya direkt satış da yapabilecekler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bakanlarımızın, Milletvekillerimiz ve AK Partimizin desteği ile bütün dönüşümü TOKİ aracılığıyla  yapacağız. Yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile Derepazarı’nda kentsel dönüşüm alanını genişletip, Eriklimanı Mahallesinden başlamak kaydıyla, Merkez ve Tersane Mahallerini de etap etap TOKİ eliyle dönüşüme tabi tutacağız. Yapacağımız rezerv konutlarla hiç bir hemşerimiz mağdur olmadan yenilenmiş, sosyal donatı alanları yapılmış, kapalı ve açık otoparkları olan modern binalarda oturacaklar” şeklinde konuştu.

 

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.