Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Avcı’dan Afet Bölgelerinde İnceleme

AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı yoğun yağış sonrası afet yaşanan Rize’nin İkizdere ve Çayeli ilçelerinde incelemelerde bulundu.

İl başkanı Muhammed Avcı beraberindeki İl genel meclis başkanı Mehmet Kazancı, il yönetim kurulu üyeleri, İl Özel İdare Genel Sekreter vekili Salih Kurtuluş ve İl AFAD müdürü Şakir Kurk’la beraber Rize’de afet olan İkizdere ve Çayeli Kaptanpaşa’ye giderek oluşan hasarı yerinde inceledi.

Yaşanan afet sonrası hemen bölgeye giden Avcı çalışmaları yerinde inceleyerek, oluşan tahribat ve son durum hakkında bilgiler aldı. Vatandaşla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Avcı incelemeler sırasında yaptığı açıklamada yaşanan afette can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, “  Ani bir şekilde yağan yağmur sonrası ikizdere ve Çayeli  Kaptanpaşa  bölgesinde maddi  hasara yol  açan bir afetle karşı karşıya kaldık.  İl genel meclis başkanımız Mehmet Kazancı ve il yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber dün İkizdere bölgesinde incelemelerde bulunduk, bugün ise Çayeli  Kaptanpaşa bölgesine gelerek  oluşan hasarla ilgili  çalışmaları yakından takip  ediyoruz. İlgili bütün kamu kurumları olay mahallindedir. Devletimiz tüm bu yaraları saracak güçtedir. Karayolları DSİ ve il özel idare ekipleri olaya müdahale etiler ve etmeye de devam ediyorlar. Oluşan zararla ilgili il afet müdürlüğü gerekli çalışmaları tamamlıyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.” dedi

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.