Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AVCI: “GEÇEN YILKİ GİBİ İYİ BİR ÇAY SEZONU GEÇİRECEĞİZ”

AK Parti Rize Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, çay sezonunun başlaması dolayısıyla yapmış olduğu açıklamada geçen yıl aldıkları özel sektör ve kota tedbirlerini tekrar uygulayacaklarını, bu yıl da güzel bir çay sezonu geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Avcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Burak Ak ve ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ile birlikte Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü, Çay Üretim Teknolojileri AR-GE laboratuvarında incelemelerde bulundu.

2 YENİ FABRİKAMIZI HİZMETE SUNDUK; KAPASİTEMİZ 200 TON ARTTI

Avcı: “İnşallah güzel bir çay sezonu geçireceğiz. Kapasite arttırılması için uzun yıllardır çalışıyoruz. Bu sezon iki çay fabrikamızı da hayata geçirmiş olduk. Çamlıhemşin’de ve İkizdere’de yaptığımız fabrikalarla kapasitemizi 200 ton daha arttırdık. Büyütüp genişletebileceğimiz fabrikalar varsa onlarla ilgili genel müdürümüz zaten bir çalışma yapıyor. O fabrikaları da inşallah en kısa zamanda büyüterek kapasitemizi daha yükseklere taşımamız lazım. Vatandaşlarımızın çaylarını rahat satabilmesi için bu anlamda bütün çalışmaları yapmamız lazım.”

KOTAYI GENİŞ TUTACAĞIZ

“Geçen sene olduğu gibi kota konusunda da vatandaşımızı sıkıntıya sokmadan rahat bir şekilde kotalarımızı mümkün olduğunca geniş tutmanın gayreti içerisindeyiz.”

ÖZEL SEKTÖR TEDBİRLERİMİZ DEVAM EDECEK

“Geçen sene özel sektörle ilgili aldığımız tedbirlerin bir benzerini bu sene yine alacağız. Müstahsilimizin rahat bir şekilde çay satabilmesini, düşük fiyata çay satmaması için alacağımız tedbirler hususunu en kısa zamanda hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.