Ak Parti Rize İl Başkanlığı

ARDEŞEN İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Ardeşen İlçe Danışma Meclis toplantısında AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim  “İlk günkü heyecanla ilk günkü aşkla hizmet yolculuğumuzu devam ettirmeliyiz. Biz yolculuğumuzu birlik ve beraberlik içerisinde sürdüreceğiz” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve teşkilat mensuplarının katılımıyla Ardeşen İlçe Danışma Meclis toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti Ardeşen İlçe Danışma Meclis toplantısı İlçe Başkanı Mustafa Terzi’nin teşkilat çalışmalarına değindiği açılış konuşmasıyla başladı. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in selamlama konuşması, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz’in ilçede yapılan çalışmalarla alakalı sunumlarıyla devam etti.

“Bu ülkenin hafızasından bunlar silinip kazınacak

Yapılan toplantıda günün anlamına ilişkin bir değerlendirme ile başlayan  İl Başkanı İshak Alim “Geçmişte bugün  Adnan Menderes,Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan maalesef tiyatro yargılamalar sonucu  idam edilmişlerdir. Her durumda tiyatro sahnesini oluşturanlar biliyorsunuz hafızalarında olduğu için sonrasında 15 Temmuz’u da tiyatro olarak adlandırdılar. Peki, merhum Adnan Menderes ve bakanlarımızın suçları neydi sadece ve sadece milletinin,memleketinin menfaatleri doğrultusunda çalışmak. Milli iradenin tecelli etmiş olduğu sandıklarda tecelli ettiği ve milli iradenin kararını vermiş olduğu seçimle başa gelen Başbakan ve kabinesindekiler idam ediliyor. Ne yapmışlardı ; Arapça ezan okunma yasağını tekrardan yürürlükten kaldırmışlardı. Laiklik adı altında onu zırh olarak kabul ederek, yasaklı olan din eğitimini tekrardan müfredata koymuşlardı. Daha nice hizmetleri milletimizle memleketimizle buluşturmuşlardı. Ancak hiçbir zaman milletimizle, memleketimizde ortak bir geçmişi ve geleceği olmayan, olamayan bazı zihniyetler bugün olduğu gibi o gün de milleti ve memleketi için çalışan bu ekibi maalesef görevinden alarak idama mahkûm etmişlerdi. Bunun tezahürünü sadece orada mı gördük. Hayır, aynı zihniyet yine devam ediyor, aynı şekilde 27 Mayıslar gördük. 80 darbeleri,28 Şubatlar gördük yine aynısını 15 Temmuz’da gördük. 15 Temmuz’da bunu başaramadılar.Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı dik duruşu ve milletimizin feraseti neticesinde başaramadılar.15 Temmuz gecesi hep birlikte sokaktaydık. O cunta rejimine bu milletin, memleketin menfaatiyle dertlenmeyenlere hep birlikte dur demiştik. Allah’ın izniyle inşallah bunu bir daha gerçekleştiremeyecekler. Bu ülkenin hafızasından bunlar silinip kazınacak” ifadelerini kullandı

 

“Seçim zamanı takiyeyi bunlar iyi yaparlar”

İl Başkanı Alim Adnan Menderes’in vefatının yıl dönümünde kabrini ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretini değerlendirerek “ Şimdi çok ilginçtir bakıyorsunuz bugün Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu Adnan Menderes’in vefat yıl dönümünde kabrine ziyarette bulunuyorlar. Çok merak ediyorum acaba ne diyorlar. Ne niyetle gidiyorlar. Önümüzde seçim var seçime odaklı bakın hani biz sahip çıkıyoruz ayağına görüntü vermek ayağına bunları yapıyorlar. Biliyorsunuz seçim zamanı takiyeyi bunlar iyi yaparlar. Seçim zamanı her şeyi kullanırlar ama seçim olmadığı zaman bunlar ne yapıyor 4- 6 yaş kurslarını bunlar galiba milli eğitim müfredatına alacaklar şeklinde Güneysu’daki kursları örnek vermişlerdi. Aman ha bunlara dikkat etmek lazım uzak durmak lazım diyorlardı. Seçim olmadığı zaman başörtülü hakime başörtülü meslek gruplarına karşı çıkarlar imam hatiplere de karşı çıkarlar Kur’an kurslarına da karşı çıkarlar. Biz bunun üzerinden esasında siyaset yapmıyoruz ve bunun üzerinden siyaset yapmayı da benimsemiyoruz ama onların sürekli bu konularla ilgili bir sıkıntısı var ne kadar saklamaya çalışsalar da seçim olmadığı zamanlarda ister istemez bunu gün yüzüne çıkartıyorlar. Seçim olduğu zaman ise takiyecilik örneği göstererek bunları unutturmaya çalışıyorlar. Bizim ne yapmamız gerekiyor bütün bunları unutmadan unutturmadan el ele birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik hukuku içerisinde önümüze yolumuza bakmamız gerekiyor. Şimdi kalkıp Adnan Menderes’i idam eden zihniyetle cuntayla bunlarla işbirliği içerisinde olacaksın. Şimdi kalkıp milletin memleketin menfaatinde olmayan işlere imza atacaksın bugün de kalkıp utanmadan helalleşelim diyeceksin asla ve kata millet, hemşerilerimiz teşkilatlarımız onu unutmaz bu helalleşmeye de rıza göstermez. Bu zihniyetler böyle devam ettiği sürece milletimizin memleketimizin derdiyle dertlenmedikleri sürece Jakoben anlayışı terk etmedikleri sürece ülkede yönetim anlamında hemşerilerimiz, milletimiz demokrasi yoluyla onlara imkan tanımayacaktır” dedi.

“21 yıllık safahatimizde yolculuğumuzda yüzümüzü kızartacak hiçbir hikâyemiz yok”

İktidarın ülkeye kazandırdıklarının yanında muhalefetin ortaya bir proje koyamadığını ifade eden Başkan Alim “İktidarımız muhteşem eserleri ülkemize kazandırırken muhalefet maalesef ne yapıyor musluk açılışı yapıyor, heykel açılışı yapıyor bunlarla uğraşmaya devam ediyor. Herhangi bir proje ortaya koyamıyor. Onlar bunu yapadursun bizim yapmamız gerekense birlik beraberlik içerisinde her zaman kendi projelerimizle yola devam etmek olmalıdır. Bizim 21 yıllık safahatimizde yolculuğumuzda yüzümüzü kızartacak hiçbir hikâyemiz yok aksine hizmetle dolu, icraatla dolu yıllarımız var. Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir siyasi partiye nasip olmamıştır. Milletine memleketine sevdalı milletine hizmet yapmaktan başka hiçbir gayesi olmayan yüce gönüllü insanlardan oluşan bu hareketin lideri bütün hayatını milletine hizmete adayan bu kişi bizim memleketimizden çıkan dünya siyasetine dünya konjektürü’ne yön veren kişi şu anda Rizeli hemşehrimiz Recep Tayyip Erdoğan. Onunla aynı davaya hizmet vermekten gurur duyuyoruz. “dedi

Teşkilat içinde birlik ve beraberliğin önemine değinen Alim “Sürekli ifade ettiğim gibi birlik ve beraberliğimiz kardeşliğimiz çok önemli şu içinde bulunduğumuz zaman diliminde ise çok daha fazla önemli. Bizler şu bahsettiğimiz zihniyete gerekli cevabı 2023 seçimlerinde verebilmek adına ve bu zamana kadar elde ettiğimiz kazanımları perçinleyebilmek adına 2023 seçimlerinde başarıyla çıkmak mecburiyetindeyiz. İlk günkü heyecanla ilk günkü aşkla hizmet yolculuğumuza devam etmeliyiz. Biz yolculuğumuzu birlik ve beraberlik içerisinde sürdüreceğiz”dedi

“Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu müthiş bir tablo var”

Toplantıda dış politika ile ilgili bilgiler aktaran Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak “Sayın Cumhurbaşkanımız çok yoğun bir mesaide takip ediyorsunuz. Özbekistan’da Şanghay işbirliği görüşmesine katıldı oradan da Amerika’ya geçecek Birleşmiş milletler de ‘Dünya beşten büyüktür’ şeklinde haykıracak inşallah yoğun bir gündemimiz var. NATO Parlamenter Asamblesi Başkanlık Divanı üyesi olarak ben de Japonya’ya geçeceğim Japonya’da Pasifik’teki gelişmelerle ilgili dünyadaki enerji krizi ile ilgili dünyadaki gıda krizi ile ilgili süreçlerle ilgili toplantılara katılacağız. Tabii bunların hepsi diplomasi bize Meclis’te verilen görevde diplomasiyi takip etmek. Yoğun bir diplomasi var diplomasi zaferi var Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu müthiş bir tablo var. Hepiniz takip ettiniz Şanghay işbirliği toplantısındaki liderlerle verdiği fotoğrafta tüm dünya Recep Tayyip Erdoğan’ın kim olduğunu nasıl bir lider olduğunu nasıl bir güven verdiğini ne kadar samimi olduğunu mazlum coğrafyalara nasıl güven verdiğini görmüş oldu “dedi.

NATO Toplantısında İspanya’da görmüştünüz içerisinde dünya diplomasisine yön veren masada yer alan planlamalar yapan ve güvenilen bir lider Recep Tayyip Erdoğan.  Bu toprakların çocuğu Recep Tayyip Erdoğan görüyorsunuz izliyorsunuz. Türkiye büyüyen gelişen bir Türkiye artık geçmiştekiler gibi emir bekleyen, görüşmeler, çalışmalar için randevu bekleyen bir Türkiye yok. Bakın tabloyu, resmi gördünüz gurur tablosu resmen. Liderimiz gücünü teşkilatlarından milletinden alıyor ne diyor sadece ve sadece secdede eğilirim onun dışında kimseye eğilmem işte bu gücün arkasında milletin duası var mazlumların duası var. Ortada bir tablo var güçlü Türkiye’nin ayak sesleri tüm dünyada yankılanıyor dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu muhteşem diplomasi örneği bizleri gururlandırıyor.

Muhalefetin 6’lı masa etrafında aday belirlemede sıkıntı yaşadığını ifade eden Milletvekili Osman Aşkın Bak “ Bir taraftan bakıyorsunuz altılı masa toplanıp toplanıp dağılıyor. Bir aday belirleyemiyorlar. Bunlar aday açıklayamazlar zaten adayın dışardan belirlenmesi lazım. Onların hesapları başka tek düşünceleri  Tayyip Erdoğan’ı göndermek. Başka düşünceleri yok. Milletimizin menfaati için bir projeleri yok. Bize düşen bu coğrafyada birimize sarılmak, birbirimize destek olmak AK Parti 21 yaşında daha birlikte uzun yolumuz var. Daha nice yıllara. Rize’de elhamdülillah başarıdan başarıya koşan gayretli bir teşkilatımız var. Teşkilatımızla birlik ,beraberlik ve bütünlük içerisinde 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanımıza Rize’den gereken desteği vererek yine seçimlerden zaferle çıkacağız inşallah” dedi.

İlçe Danışma Meclis Toplantısı sunumların müzakeresi edilmesi ile son buldu.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.