Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Alim’den Kadir Gecesi Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Kadir Gecesi Dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten İl Başkanı Alim, “ Mübarek Ramazan ayının sonlarına gelirken bin aydan daha hayırlı olarak müjdelenen Kadir Gecesine ulaşmanın manevi mutluluğu içerisindeyiz. Dünya kılavuzumuz olan Kur’an-ı Kerim’in bu gecede yeryüzüne indirilmesine başlanması münasebetiyle tüm Müminler için oldukça fazla önem arz etmektedir.

Bizleri ve tüm Müslümanları Ramazan ayı ve dahi mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşturan Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Rabbim tutuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Kadir Gecesini hakkıyla ihya etmek ve onun bereketinden nasiplenmek için elimizden gelen gayret ve itinayı göstermeyi Allah cümlemize nasip eylesin.

Kadir Gecesi emsali olmayan bir gecedir. Bu mübarek gece, feyiz ve bereketin, rahmet ve mağfiretin sonsuz bahşedildiği bir gecedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) bir hadisi şerifinde Kadir Gecesi’yle ilgili şöyle buyurmuştur: “Kadir Gecesi’ni, fazilet ve kutsiyetine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan bekleyerek ibâdet ve itaatle geçiren kimsenin -kul hakkı hâriç- geçmiş günahları bağışlanır.” (Müslim, Müsârîn, 175)

Bu gecenin manevi iklimindeki esenlik ve selametin tüm yaşantımıza dahil olmasını, ülkemizin gelişmesinde, birlik ve berberliğimizin daim olmasına, zulüm altındaki dünyanın farklı yerlerindeki Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını yüce Mevla’dan dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerde başta hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik eder, Cenab-ı Hakk’tan hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” İfadelerine yer verdi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.