Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK PARTİ’DE STK’LAR DA SÜRECE DAHİL EDİLİYOR

AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı genel merkez tarafından alınan karar gereğince sivil toplum kuruluşlarının da milletvekili aday belirleme sürecine dâhil edileceğini açıkladı.

 

İl başkanı Avcı STK’ların Rize’nin gelişmesi ve büyümesine önemli katkı da bulunduğunu, bu anlamda milletvekili adayı belirlemede STK’ların da görüşlerini alacaklarını vurguladı. Avcı, Teşkilat içinde yapılan temayül yoklamalarının ardından bu kez de Rize’deki sivil toplum kuruluşlarının oy kullanarak görüşlerini belirtecekleri bir temayül yoklaması yapacaklarını belirtti.

İl başkanı Avcı yaptığı yazılı açıklamada 25. Dönem milletvekilliği genel seçimlerine yönelik aday tespit çalışmalarının devam etmekte olduğunu bu çerçevede temayül yoklaması gerçekleştirilmiş olup ara komisyon çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

Avcı, “Partimizin merkez yürütme kurulu tarafından, aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının sürece dâhil edilmesi konusunda prensip kararı alınmıştır. Bu karar gereğince Rize’de vakıf, Dernek, meslek kuruluşları ve benzeri bütün STK’ların ve bu kuruluşlarda görev yapan yönetim kurulları 23 Mart Pazartesi günü Kültür parkta kurulacak sandıklarda oylarını kullanacaklar. Saat:09.00’da başlayacak olan oy kullanma işlemi Saat 17.00 da sona erecek. Delegeler ilimizde kimi milletvekili görmek istediklerini yazmak suretiyle en az 1 en fazla 3 isim yazabilecekler. Oy kullanma işlemleri sona erdikten sonra temayül yoklamalarında olduğu gibi oylar genel merkeze teslim edilerek, değerlendirilecektir.”  Dedi

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.