Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığına Burak Ak Seçildi

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığının 7. Olağan Kongresini geniş bir katılımla Yenişehir Kapalı Spor Salonunda  gerçekleştirildi. AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Fatih Mehmet Köse’nin aday olmadığı kongrede Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Burak Ak’ın başkanlığında tek liste ile seçime gidildi. İlçe Başkanlığa görevine Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Burak Ak seçildi.

Kongreye AK Pati Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş ve MKYK üyeleri, İl  Koordinatör milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve Yönetimi ,önceki dönem AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, İl Kadın Kolu Başkanı Sema Yağcıtekin  ve yönetimi ,İl Gençlik kolu Başkanı Kadir Ali Çelik ve Yönetimi, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt,İl Belediye Başkanı Rahmi Metin ,İlçe Başkanları, Belde Başkanları, Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti  ve STK temsilcileri muhtarlar ve çok sayıda teşkilat mensubu katılım sağladı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongre protokol konuşmalarıyla devam etti.

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Merkez İlçe Başkanı Fatih Mehmet Köse konuşmasında “Bizim kongrelerimiz, her zaman demokrasi şöleni havasında icra edilir. Çünkü bizler biliriz ki bizim icra makamında olduğumuz bu görevler, bizlere makam olarak değil, hizmet ehli olmak için verilmiştir. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her zaman teşkilatımızla birlikte  halkımızla iç içe olmayı ilke edinerek, çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Teşkilatımızın her bir kademesiyle özverili ve koordineli çalışmalarımız neticesinde 6.olağan kongre ile birlikte görev süremiz boyunca ak davamıza toplamda 12.816 yeni üye kazandırarak, üye sayımızı 37.092’ ye ulaştırdık. Kurucu liderimiz Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir azim ve aşkla kurduğu partimize nasıl faydalı oluruz, milletimize nasıl yardımcı oluruz düşünceleri içinde dertlenerek, inandığımız değerler uğruna eksilmeden yola devam ettik. Çünkü Bu dava “halka hizmet, hakka hizmettir” diyenlerin davasıdır. Bu dava biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik diyenlerin dünün, bugünün ve yarının davasıdır. Bana bu mukaddes davaya hizmet etme fırsatını verenlere şükran borçluyum. Şimdi sıra bu mukaddes görevi devretme zamanı. Bizim kongrelerimiz geçmişten bugüne bir bayrak yarışı olmuştur bayrağı alan en yükseğe çıkarmak için üstün bir gayret gösterirken, devreden ise desteğini ve duasını hiç bir zaman  esirgememektedir. İki yılı aşkın bir süredir şerefim ve onurumla taşıdığım bu bayrağı bugün Burak Ak  kardeşime teslim edeceğim. Eminim ki o ve birlikte yol yürüyeceği arkadaşları aynı gayret ve azimle  bayrağı sürekli dalgalandıracak, bu görevi en iyi şekilde icra edecektir. Kendisinin ve ekibinin her zaman yanındayım onlara başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.” dedi

İlçe Başkanının ardından önceki dönem AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar konuşmasında “Bugün Rize Merkez ilçemizin 7. Olağan kongresini yapıyoruz hayırlara vesile olsun inşallah. Sağladıkları katkılardan dolayı kuruluştan bu yana görev alan bütün kurucularımıza ilçe yönetimlerine köy ve mahalle başkanlarına çok teşekkür ediyorum, İl Başkanlığım döneminde Merkez İlçemizle sürekli çalıştık. Alınan her bir başarı ilçe teşkilatlarımızın özverili çalışmaları sayesinde gerçekleşti. Kaptanı Recep Tayyip Erdoğan olan bir gemide görev almak her bir teşkilat mensubumuz için çok önemlidir. Bu partide en büyük bağ üyelik bağıdır.” dedi

İl Başkanı İshak Alim yaptığı konuşmada “Bugün Merkez İlçemizin 7. Olağan Kongresini gerçekleştiriyoruz. Bundan önce 11 İlçemizin kongresini gerçekleştirdik. Kongrelerimizin tamamında, kongre süreci bittikten sonra şükürler olsun ki arkadaşlarımız kucaklaştı ve bu hizmet yolculuğuna daha da kuvvetlenerek devam etti. AK Partide 7. Olağan Kongre demek yedi kat ayrışma değil, yedi kat kucaklaşma, sarılma, güçlenme, yedi kat daha bu halkayı büyütme anlamına geliyor. Diğer İlçelerimizde olduğu gibi Merkez İlçemizde de böyle olacak inşallah. Bugün, şu anda gerçekleştirmekte olduğumuz Merkez İlçe Kongremizin benim için apayrı bir önemi var. Mevcut Merkez İlçe Başkanımız Gençlik Kollarında beraber çalıştığımız, dava şuurunu, hizmet aşkını içine sindirmiş özümsemiş bir kardeşimiz. Yıllar önce birlikte yol arkadaşlığı yaparak ve bu hizmet kervanına katılarak bu yolculuğumuzu devam ettirdik. Bugün bu görevi Gençlik Kollarından gelen biri olarak, yine gençlik kollarından gelen bir kardeşimize devretmenin bahtiyarlığı ve mutluluğunu yaşıyorum. AK Parti öncesinde Türkiye’de gençler gelecekten ve siyasetten umutsuz, geleceğe dair hayalleri olmayan bir durumdayken şükürler olsun bugün bakıyoruz ki gençler, Ak Partide bayrağı devralıyor ülke meselelerine kafa yoruyor. Milletin derdiyle hemhal oluyor hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyor. Şükürler olsun ki bu şuurda ve düşüncede olan gençlere yer veren, onlara özgüven aşılayan dünya liderimiz mazlumların umudu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la siyaset yapmanın şerefine nail olduk bizler.  “Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır”. Düsturuyla hareket eden Genel Başkanımızla bizler siyaset yapıyoruz şükürler olsun. Daha öncesinde önemsenmeyen gençler ve sadece gençlerde değil kadınlarımızda aynı şekilde siyasette önemsenmeyen ve sosyal hayatın hemen hemen hiçbir alanında yer bulamayan sadece figür olarak görülen bir pozisyonda iken bugün şükürler olsun ki AK Parti sayesinde ülkemizde her iki kesimde aktif rol alan projeler ve siyaset üreten konuma geldi.

Evet Rize’de sokakta bazı söylemler oluyor. Tabi diğer siyasi partilerde dolaşıyor anlatıyorlar ve ne hazindir ki AK Partimizden ayrılıp iktidar yüzü göremeyecek olan bazı kişiler bazı gafiller AK Parti küçülüyor, zayıflıyor diyenler oluyor. Ama şunu göremiyorlar Rize’de AK Partinin üyeleri, Ak parti ailemiz her geçen gün büyümeye daha da güçlenmeye devam ediyor. Bugün itibariyle üye sayımız 96.400’lerde ve her geçen gün bu sayımız katlanarak, kat be kat aratarak devam ediyor. Bu çalışmalarda özveriyle gecesini gündüzüne katarak çalışan bütün teşkilat mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah bu zamana kadar bu görevi  bu çalışmaları başarıyla yürüten arkadaşlarımızın çalışmalarına  daha fazla katkı sağlayacak olan arkadaşlarımız bu bayrağı devralacaktır. Ama bayrağı devredecek olan arkadaşlarımızda şunu iyi bilecek ki bayrağı devretmek demek kenarda oturup beklemek anlamına gelmez yine hep beraber koşuya, bu maratona Allah’ın izniyle devam edeceğiz. AK Parti teşkilatlarındaki temel şiarımız düsturumuz birbirimizin meziyetlerini ortaya çıkararak, eksikliklerimizi tamamlamak ve bu doğrultuda zincirin halkalarını güçlendirmek. Teşkilatımızda kardeşlik hukukuyla çalışmalarımızı sürdürürüz ve bu doğrultuda partimizin kurulduğu günden bu zamana görev almış kim varsa onlarla birlikte bütünleşmemiz gerektiğini buradan tekraren vurgulamak isterim. Merkez İlçe Teşkilatımızla ve Başkanımızla çok güzel çalışmalar icra ettik. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapan ana kademe, kadın kolu ve gençlik kolu köy mahalle başkanlarımızla bir araya gelerek hasbihal etmeye devam ediyorduk İnşallah görevi devralan arkadaşlarımız da aynı çalışmaları devam ettirecektir.

2001 de söylemlerle yoluna başlayan AK Partimiz bizleri çok heyecanlandırmıştı. Bugün baktığımızda söylemlerinin yanı sıra icraatlarıyla devasa hizmetleri ülkemizle milletimizle buluşturmanın heyecanını mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet tarihinde hiçbir siyasi partiye nasip olmamış hizmetleri AK Partimizle birlikte şükürler olsun ki milletimizle buluşturduk sadece 780 bin kilometre karelik alanda değil, gönül coğrafyamızda dahil devasa hizmetler yaparak dünya mazlumlarının da umudu olma ışığını AK Parti ile beraber sürdürdü ülkemiz. Şimdi baktığımızda devasa hizmetlerden bahsettik. 2001 öncesinde yapılması imkânsız olan hizmetlerin Genel Başkanımızla birlikte şükürler olsun ülkemizle milletimizle buluşturduk. İnşallah yeni dönemde önceki dönemdeki arkadaşlarımızla birlikte daha hızlı koşarak, sahada basılmadık yer bırakmayarak herkese ulaşacağız, hizmetlerimizi aktaracağız. Merkez İlçede inşallah genç bir kadro oluşacak bu genç kadrolarla beraber diğer ilçelerimizde de aynı doğrultuda AK Parti gençliği olduğu sürece ülkemizin yarınları inşallah daha aydınlık olacak. AK Parti gençliği artık ülke yönetebilen partide söz sahibi olmanın haklı gururunu yaşıyor. Dolayısıyla hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş ise yaptığı konuşmada “Bugün AK parti ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi dönüştürdüğü büyük reformlarla ülkemizi dünya liginde en üst sıralarda mücadele eden bir ülke haline getirdi. Her bakımından alt yapıdan sağlığa, eğitimden, dış politikalara kadar bunun yansımalarını da her gün biz canlı canlıda  şahitlik yapıyoruz. İşte bu doğrultuda Rize bize her zaman en fazla destek veren şehirlerden biri oldu. Liderimizin her zaman her daim arkasında sım sıkı durdu. Allah sizden razı olsun mücadelenizden razı olsun. İşte bugünlerde de bu mücadelenin çetin bir döneminden geçiyoruz. İşte Libya’da olanları, Suriye’de yaşananları, Karadeniz’de gerçekleştirdiğimiz büyük doğalgaz keşfini ve bununla beraber Türkiye’nin otomobilinden başlayarak alt yapısından üst yapısına dev bir hizmet seferberliği içerisinden geçiyoruz. Tabi bunların hepsini  salgın koşulları içerisinde gerçekleştiriyoruz. Elhamdülillah on dokuz yıl boyunca sağlık alt yapısına yaptığımız yatırımlarla bu salgın dönemini dünyada en hafif şekilde atlatan ülkelerden biri olduk. Bu yatırımları çalışmakla oluyor, bu millete aşık olmakla, hizmet aşkıyla gönüllülerin iş başında olmasıyla gerçekleşiyor. O yüzden önümüzde 2023 süreci var inşallah inandığın yolda yürüyecek olan kadrolarla da bu seçimlere en güçlü şekilde hazırlanacağız ve önce Cumhurbaşkanlığı seçimlerin de sonra yerel seçimlerde partimizin bayrağını zafer burçlarına yeniden dikeceğiz. Bu kadrolarla bu inanmış ekiple bunu başaracağız. Bizim Partimizde hamdolsun gençlik kollarından gelen arkadaşlarımız Partimizin her kademelerinde gerek milletvekilliğinde, gerek belediye meclis üyeliğinde belediye başkanlığında teşkilatlarda çok güzel görevler alıyorlar. Ve bu sorumluluğunu üstlenerek, Türkiye’nin geleceğini inşa eden bu kutlu kadronun içerisinde değerli hizmetlerde bulunuyorlar. Tabi bu durum için bize yol açan istikamet veren vizyon gösteren sayın Cumhurbaşkanımızın büyük bir payı var ve biz inşallah o güvene teşkilatlarımızın bize duyduğu bu güvene layık olmak için gece gündüz gayret gösteriyoruz. Bugünde benim çok kıymet verdiğim beraber yol arkadaşlığı yaptığımız genel merkez de çalıştığımız kıymetli  Burak kardeşimiz burada değerli delegasyonun karşısında aday olarak çıkacak. İnşallah Rize de daha bu şekilde çok kardeşlerimiz görev alacaklar, gençlik kollarından yetişen kardeşlerimiz partimizin önemli sorumluluklarını üstlenmeye devam edecekler. Bizde bunun için gençlik kolları kongrelerimizde şöyle diyoruz “Gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü” diyoruz. Yani bu partinin her bir genci önde olmak mecburiyetinde. Bugünde inşallah Rize Merkez İlçede genç bir kardeşimizle yola devam diyeceğiz. Ben geçmişten bugüne Rize Merkezde ve tüm teşkilatlarımızda hizmetlerde bulunan ablalarıma abilerime kardeşlerime çok teşekkür ediyorum inanın Türkiye Rize’nin özgül ağırlığının sonuna kadar farkında. Bizim burada yakalayacağımız heyecan burada yapacağımız çalışmalar inşallah Türkiye’de yeni bir heyecanın mayalanmasına da vesile olacaktır.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti’nin rengini, desenini milletin belirlediğini vurgulayarak, “AK Parti’nin durduğu yer, milletin durduğu yerdir.” dedi.

Yazıcı, partisinin Rize Merkez İlçe Başkanlığı Kongresinde yaptığı konuşmada, İzmir’deki depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Afetin sebepleri olduğunun altını çizen Yazıcı, “Ama bu tür afetlerde Türkiye’nin geçmişteki davranışları ile bugünkü davranışları, müdahale konseptini, müdahaleye hazırlanma ekipleri ve ekipmanlarını kıyas ettiğimizde başarılı olduğumuzu görüyoruz. İnsanımızın imkanlarla birlikte afetin yaralarını, daha acil sonuçlarını oradan kaldırmak için ne denli çaba harcadıklarını hep birlikte bütün kesimler görüyor. Onları da bu vesile ile tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Yazıcı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için de Allah’tan rahmet diledi. Yılmazların her dönem elini taşın altına koyan bir aile olduğunu dile getiren Yazıcı, Mesut Yılmaz’ın amcası İzzet Akçal’ın siyasi hayatına ilişkin bilgi paylaştı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılının kutlandığını anımsatan Yazıcı, muhalefetin kutlamalara ilişkin eleştirilerini haksız bulduğunu, ülkenin kazanımlarına büyük önem verdiklerini kaydetti. AK Parti’nin 3 Kasım 2002 yılında iktidara geldiğini, 18 yıllık iktidar süreci yürüttüklerini belirten Yazıcı, Türkiye’nin dönüşümüne hizmet ettiklerini vurguladı.

Yazıcı, AK Parti’nin kurumsal sorumluluk bilinci ile Türkiye’ye bakarken bütününe baktığının altını çizerek şu değerlendirmede bulundu: “İnsanımızın sorunlarını ele alırken ayırım yapmaksızın, etnisite ayrımına düşmeden, mezhep ayrımına sapmadan bütünü itibarıyla ele alıp değerlendirmemizi öyle yapıyoruz. AK Parti’nin siyasetinin merkezinde insan var, merkezinde millet var. Çünkü AK Parti’nin rengini, desenini millet belirlemiştir. AK Parti’nin durduğu yer, milletin durduğu yerdir. O yer, noktasal olarak merkezdir. Merkezde duran bir parti olarak hedef kitlemiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamıdır. Rize’de bütün hemşehrilerimizdir.”

Milletin sezgilerinin güçlü olduğunu ve iş yapanı tanıdığını ifade eden Yazıcı, “Milletin huzurunda duran AK Parti’nin referansı, Türkiye’ye sağladığı kazanımlardır. Biz böyle yürüyoruz.” Dedi

Yapılan oylamanın ardından  Merkez İlçe Başkanı seçilen Burak Ak’ın yönetim listesinde şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu (ASİL) Liste:

Mustafa Sarı, Zeynep Platin, Murat Aksu, İhsan Bacoğlu, Bayram Çapoğlu, Okan Bakırcı, Hakkı Velioğlu, Ali Osman Mercan, Yasin Güloğlu, Murat Akyıldırım, İshak Yeniyazıcı, Osman Delal, Sedat Durmuş, Osman Burak Biberoğlu, Muzaffer Kandil, Sibel Ensonra, Selim Kandemir, Hasan Turan, Mehmet Nalbant, Şaban Vanlı, Sema Yıkılmaz, Tevfik Recep Akyüz, Muhammet Ketenci, Erdal Genç, Duygu Aksu, Zafer Topçu, Nükte şahin, Emine Buçan Yüksel ve Melek Temizkan.

Yönetim Kurulu (YEDEK) Liste: Seval Koç, Duygu Hatipoğlu, Mustafa Gültekin, Sevda Karali, Şafak Tüfek, Emine Yetim Berber, Murat Midilli, Recep Kuk, Burak Akmehmet, Halit Turgut, Furkan Cevahir, Fatih Yılmaz, Hasan Özyürek, Sümeyra İslamoğlu ve Merve Kolay.

 

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.