Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK Parti Rize İl Başkanı Alim’den 23 Nisan Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Alim, Milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi\’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 23 Nisan 1920’de Cumhuriyet ilan edilmiş, ülkemiz ve geleceğimiz adına güçlü yarınların temeli atılmıştır.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan ve bugün 100\’üncü yaşını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti\’nin hiç kuşkusuz en önemli temel taşıdır. “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğine yön veren milletimiz için Meclis’in kuruluşu, vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

Milletimiz için son derece önemli olan bugünü ise Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin teminatı olan çocuklara armağan ederken, Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Bizler geçmişten aldığımız bu mirası  geleceğe  daha güçlü bir şekilde taşıyarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerlemenin gayreti içinde olacağız. Devletimizin tüm çabaları, çocuklarımıza gurur duyacakları bir Türkiye oluşturmak içindir. Çocuklarımıza sunduğumuz her türlü imkanın, geleceğimize yapılan birer yatırım olduğundan bilinçle hareket ederek, onların yarını kucaklayabilmeleri adına üzerimize düşen her türlü vazifeyi gerçekleştirme sorumluluğumuz vardır. Yarınlarımıza ümit olan çocuklarımız, şanlı tarihimizden aldıkları özgüvenle dünya geleceğini şekillendirecekler, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye’nin oluşması için önemli roller üstleneceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi, merhum gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sevgi, barış ve huzur dolu bir Dünya’da hep birlikte yaşamayı temenni ederim.” dedi.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.