Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK PARTİ RİZE ADAY ADAYI TANITIM PROGRAMI YAPILDI

AK Parti Rize’de 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için başvuruda bulunan aday adaylarının teşkilat tanıtım programı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, katılımcıların Ramazan ayını kutlayarak ; “Uzun bir aradan sonra teşkilatımızla tekrar bir araya gelmiş bulunuyoruz. Göreve gelir gelmez çok hızlı bir şekilde teşkilat çalışmasına başladık. Şimdi aday adaylığı süreçlerimizle ilgili gereken çalışmaları tamamlıyoruz. Biz bu çalışmalarımızı gerçekleştirirken ülke gündeminde  bakıyorsunuz aynı safta hiçbir benzer tarafı olmayan kişiler bir araya gelmiş. Tek ortak tarafları Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Niyetleri Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan bir sürü benzemezler ve  illegal örgütler bir arada buluşabiliyor. Bir bakıyorsunuz bir partinin lideri ile bugün cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkan kişinin buluşmasında o kişinin konuşmasında bir kelime kullanıyor parti lideri “Tuvalet terliği dahi olsa Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında biz ona oy veririz” şeklinde ifadeler kullanılıyor. Bu kadar Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile bir araya gelenler karşısında bizde kendimizi bir muhasebeye çekmeliyiz. Gecesini gündüzüne millete adamış liderimiz için biz ne yapabiliyoruz? Onun içte ve dışta verdiği mücadelelerde biz onun sırtından yük alabiliyor muyuz? Kendimizi çek etmeliyiz. Bugünlere kolay gelmedik. Geride bıraktığımız 20 yılda AK Parti iktidarları olarak Allah’a hamdolsun veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını bu ülkeye kazandıran önce liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sonra da liderinin arkasında dimdik duran teşkilatlarıdır.  Yapacak  çok işimiz var şu günlerde malum bir aday adayı süreci yaşıyoruz. Müracaatlar dün itibariyle son buldu. Bugün aday adayı arkadaşlarımız aramızda 26 tane birbirinden değerli aday adayımız var. Bu bir rekor değil ama bir önceki rekorun devamı anlamına geliyor. Tabi bu aday adaylarımızın  üç tanesini aday olarak  taşıyacağız ama gönlümüz istiyor ki tamamıyla 14 Mayıs akşamına kadar birlikte sahaya çıkalım sahada çalışalım. Cumartesi günü aday adayı temayül yoklaması yapacağız. Adaylarımızı Teşkilatımıza tanıtmak için bu toplantıyı gerçekleştirdik. Allah birliğimizi beraberliğimiz daim eylesin. Yaptığımız bu toplantı genelde ülkemize, özelde Rize’mize hayırlar getirsin inşallah” dedi.

İl Başkanı Hikmet Ayar’ın konuşmasının ardından aday adayları sunumlarını yaparak, teşkilata kendilerini tanıttı.

Aday adayı tanıtım programına AK Parti Rize Milletvekili aday adaylarından :  Ahmet Türk, Ayten Aydın, Bahattin Albayrak, Emine Karali, Hakan Gültekin, Harun Mertoğlu, İbrahim Biberoğlu, İbrahim Türüt, İshak Alim, İsmail Hakkı Yenilmez, Kasım Kutlu, Kemal Şamlıoğlu, Levent Karahan, Mehmet Hüsrev, Melahat Furtuna, Murat Sadettin Türüt, Nuran Alim, Sema Yağcıtekin, Seyyit Ahmet Seven, Tarık Ziyad Büyükbaş, Yasemin Suyabatmaz ve Yılmaz Katmer katıldı.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.