Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK PARTİ RİZE 109.İL DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Rize İl Başkanlığı 109. İl Danışma Meclis toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti  Rize önceki dönem Milletvekili Nusret Bayraktar ve teşkilat mensuplarının katılımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı İshak Alim AK Partinin 20 yıllık iktidar yolculuğundan bahsederek “Şöyle baktığımızda 2001’de bir gün sonrasını göremeyen Türkiye geleceğe dair hayaller kuramayan gençler ve ülkemizin insanları böyle bir ortamda iken bir çok zulüm varken bir lider çıkıyor ve onun etrafında kümelenmiş insanlar nice yiğitler çıkıyor. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak “Karanlığı kapalı aydınlığa açık” mottosuyla yoluna başlıyor ve o gün söylemlerle yola çıkan ve bu söylemlerin halk tarafından milletimiz tarafından kabul gördüğü bir ortamda 20 yılın sonunda bugün  ülkeyi baştan sona imar eden ülkenin imarıyla birlikte gerçekten ilimizin de  her köşesinde liderimizin ve AK Partimizin bu güzide kadrolarının emeklerinin olduğu bir tabloyla karşı karşıyayız.” dedi.

İl Başkanı İshak Alim “Sen, ben demeden bir olarak birlik olarak bugünlere geldik”

AK Partinin yolculuğuna demokrasi, yatırım ve hizmet şeklinde devam ettiğini aktaran İl Başkanı Alim “AK Parti bu yolculuğunda çok badireler atlattı. Bu badireleri şüphesiz Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun etrafında kümelenmiş olan Kaçkarlar gibi dik olan işte bu kadrolar ve milletimizin desteği ile atlattı. Kapatma davaları, gezi olayları, 17-25 Aralık sürecinden, 15 Temmuz hain darbe girişimi sürecine kadar ve ardından gelen nice nice olaylar nice badireler atlattık ama bütün bunlar bu salonda Partimizin kurulduğu günden bugüne kadar sapa sağlam dimdik duran sizlerin milletimizin desteği ve Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde atlatıldı. Az önce ifade ettiğim gibi hizmet, demokrasi ve yatırım yolculuğunda şükürler olsun hiç sekteye uğramadan yoluna devam etti. Şimdi baktığımızda bizlerin oluşturduğumuz bu güzel kadronun ortaya koyduğu gibi hiç sen, ben demeden bir olarak birlik olarak bugünlere geldik. Bir olduk 21 olduk şarkımızda olduğu gibi  21, 41, 51 olarak hizmet yolculuğumuza Allah’ın izniyle hep beraber devam edeceğiz inşallah” dedi.

“7/24 sahada olan bir teşkilatız”

2023 seçim sürecine değinen İl Başkanı Alim “Evet bir sürece giriyoruz biz bu süreçlere ekstra özel hazırlanmayız. Çünkü zaten sürekli sahada çalışmalarımızı icra ediyoruz. Sadece seçim bizim için olağanüstü bir dönemde ekstra bir gayretle farklı bir çalışmanın disiplinli bir çalışmanın içine girdiğimiz bir süreçtir. Biz zaten 7 gün 24 saat sürekli sahada olan kadın kolu, gençlik kolları ile bütün teşkilatlarıyla büyük bir aileyiz. Hakikaten kendinden vazgeçen kendini hizmet yoluna bu dava uğruna vakfeden insanlardan oluşuyor bu aile. Bizlerde 20 yıllık safahat yolculuğumuzda gençlik kollarından, merkez ilçe başkanlığına, il siyasi hukuki işler başkanlığına sonrasında Rabbim nasip etti bu kutlu davada il başkanlığı yapma onurunu yaşadık. Bizden öncekiler cansiperane çalışarak bize emanet etti. Bizden sonrada gençlerimize bu hizmet kervanını bırakma gayretindeyiz ve asla şahsi siyasi ikbal peşinde olmadık ve olanlara da mümkün mertebe fırsat vermedik. Biz bir olacağız hepimiz hep birlikte olacağız inşallah asla ve kata belirli güçlerin oyununa gelerek biz birbirimize düşmeyeceğiz. Biz bu hizmet yolculuğunu sekteye uğratan kişi olmayacağız, olmamalıyız 2001’de Erdemliler hareketi olarak ortaya çıkan bu davanın daha öncesi de var. Bu dava sadece 780.000 km içerisinde değil tüm dünyaya hakim olacak tüm dünya mazlumların umudu olan bir davadır. Biz bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik hukukuyla birimizin hukukunun diğer kardeşimde olduğunu asla unutmadan bu yolculuğumuza devam edeceğiz. İnşallah seçim sürecimizde yine kadın kollarımızla kapı kapı dolaşarak, bu yolculuğumuza devam edeceğiz. Bir kişi dahi dışarıda bırakmadan gençlik kollarımızla ve ana kadememizle bütün hemşerilerimize ulaşacağız. Bu kutlu davayı bu hizmet yolculuğumuzu inşallah önceki dönemde almış olduğumuz oy oranının çok daha fazlasına çıkararak, sürdüreceğiz. ”dedi.

“Milletimiz her şeyin farkında gereken cevabı verecektir”

Başkan Alim muhalefetin başörtü açıklamalarına değinerek ;“Önümüzde 2023 seçimleri var ve bu seçimlerde elde ettiğimiz kazanımların perçinlenmesi var. Bakıyorsunuz bu sürece girerken seçim sürecine girerken daha dün kapatma davalarıyla karşı karşıya kalan AK Parti vardı. Kapatma davasının içinde ne vardı o zamanki başbakanımızın başörtü ile ilgili konuşmaları vardı. Üniversitede başörtüsü yasasının kaldırılması AK Partinin kapatılma davasında gerekçeli kararda gösteriliyordu. Bunun gösterildiği dönemde başörtüsüne karşı çıkanların “Hayır efendim olamaz, Laikliğe karşıdır. Laiklik karşıtıdır diyenler, bir bez parçasıdır ne olacak diyenler” bugün bakıyoruz çıkmışlar en büyük başörtüsü savunucusu haline gelmişler. Ne kadar ikiyüzlü oldukları ne kadar takiye yaptıkların ne kadar insanımızla dalga geçtikleri ve kale almadıkları esasında yapmış oldukları bu davranışlarla ortaya çıkıyor. Onlar bunları yapmaya devam etsinler. Milletimiz her şeyin farkında gereken cevabı verecektir. Allah’ın izniyle biz Rize de bu kadrolarımızla üç sıfırda dört sıfırda yapacağız inşallah. Bizlere düşen bir olmak beraber olmak birliğimizi korumak şükürler olsun bu zamana kadar çalışmalarımızı bu şekilde icra ettik. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı “Teşkilatlar, AK Partinin omurgasıdır”

İl Danışma toplantısında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Teşkilatların AK Parti’nin omurgası olduğunu ifade ederek “AK Parti teşkilatına önem veren bir Parti .Teşkilatlar Partinin omurgasıdır. AK Partiyi millet inşa etti, rengini millet belirledi, desenini millet oluşturdu. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tabelasını biz taktık ve hukuki anlamda 14 Ağustos 2001’den bu yana Milletin verdiği yetkiyle 3 Kasım 2002’den bu yana ülke sorumluluğunu üstlendi. O günün Türkiye’yi devraldık bugünlere taşıdık. El atmadığımız hiçbir konu yok. Biz bir olduk, birlik olduk, hep birlikte milletimizin desteğiyle rotasıyla AK Partiyi inşa ettik. AK Parti çatısı altında liderimizin öncülüğünde Türkiye’yi inşa ettik. Büyüyen Türkiye ile birlikte AK Partide büyüdü. Bugün Türkiye genelinde 11 milyonu aşkın üyeye sahip büyük bir teşkilatız. AK Parti sadece Türkiye’de değil dünya ölçeğinde siyasal alanda en büyük bir teşkilat yapısına sahiptir. Bizi güçlü kılan sayısal durumdan öte aile bireyleri hassasiyet içerisinde birbirimize karşı olan sevgi saygı planladığımız hedeflere doğru bütün gücümüzü kullanarak odaklanmış bir vaziyette çalışmamızdır. Partilerin teşkilatları yanında en büyük gücü vizyonu olan duruşu olan tehlikeler karşısında yıldırıcı eylemler karşısında dik duran cesaretli duran liderliktir. İşte o liderin adıdır Recep Tayyip Erdoğan başka hiçbir partide göremezsiniz. Böyle yola çıktık böyle ilerliyoruz” dedi

“Sorun üreten değil, sorun çözen bir Partiyiz”

Sorun üreten değil, sorun çözen bir parti olduklarına vurgu yapan Yazıcı, “Alevi yurttaşlarımız yıllarca konuşuruz. Biz yeni ele almış değiliz. 2008 ve 2009’da uzun süreli zamana yayılmış bir biçimde çalıştaylar yapıldı. Çok değişik kesimlerden bilim insanları bu konuları oturdu müzakere etti ve tartıştı. Diyanet mensupları ve dedeler yer aldı. Somut bir şeye varamadık.” ifadesini kullandı

Yazıcı, cuma günü 8 yerde tamamlanmış cemevinin açılışının yapıldığını aktararak, şunları kaydetti: “Bir tanesi de Erzurum’daydı. Ben de o açılışa katıldım. Çok sayıda da cemevi temel atma töreni yapıldı. Bektaşi, Alevilik ve cemevleri ile ilgili dört önemli alanda kamusal destek verilecek açıklamayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan paylaştı. İnanç önemli. İnsanın iç dünyası, manevi alanı. Orada huzur yoksa yaptığı faaliyetin bereketi olmaz. Başarısı da fazla olmaz. İnsan rahat olacak.”dedi.

“İç huzuru ve güven olacak ki önündeki işe odaklansın” diyen Yazıcı, şöyle devam etti: “Alevi cemaatine mensup vatandaşlarımızın istek ve arzuları doğrultusunda cemevlerinin elektrik ve su tüketimlerine ilişkin iyileştirme yapılacak. Cemevlerinde bulunan dede olarak nitelenen zevat isterse kadro tahsis edilecek. Cemevlerinin imarla ilgili alanda yer alması için ona uygun bir lejant belirlenecek. Dördüncüsü de Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi, Bektaşi ve Cemevleri Daire Başkanlığı oluşturulacak. Devletin yönetim şeması içerisinde resmi şekilde yer almaları sağlanacak. Biz sorunları böyle çözüyoruz. ”şeklinde konuştu

Yazıcı, siyasetlerinin kapsayıcı ve kuşatıcı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: ” Bizim siyasetimiz; kapsayıcıdır, kuşatıcıdır. Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına terk ettiğimiz hiçbir sorun yok. Ama imkânlara göre ele alıyoruz. Paydaşlarla paylaşmak suretiyle bu sorun alanlarındaki sorunları birlikte tasfiye ediyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür. 20 milyon kilometrekareye sahip Osmanlı’dan elimizde 786 bin kilometrekare vatan toprağı kaldı. Hepimizin, 85 milyonun tamamının, her birinin 786 bin metrekare vatan toprağında, zerre kadar pay ve hakkı var. Eşit, iştirak halinde mülkiyet gibi” dedi.

Toplantı Rize Belediye Başkan yardımcısı Kemal Genç ve AK Parti İl Genel Meclisi grup Başkanvekili Sabit Karafazlı’nın yatırımlarla ilgili sunumları ve sunumların müzakeresi ile son buldu

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.