Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK Parti Kadın Kollarında Yağcıtekin Yeniden Başkan Seçildi

AK Partide bugün gerçekleştirilen Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Sema Yağcıtekin yeniden İl Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

Rize Yeni Şehir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen AK Parti Rize 6. Olağan İl Kadın Kolları kongresinde mevcut Başkan Sema Yağcıtekin tek liste ile girdiği seçimde yeniden Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Serpil Kavlak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt ve teşkilat mensupları katıldı.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Başkanlık Divanı seçimi yapıldı. Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Açılış ve Divanın kurulmasıyla başlayan kongre protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Rize Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti iktidarlarıyla birlikte gelişen ve güçlenen bir Türkiye oluşmasında kadınların çok önemli olduğunu ifade ederek, kadınların AK Parti’nin inşasında çok önemli yere sahip olduğunu vurguladı.

Genel Başkan Yardımcısı Yazcı, Siyasi partilerde birlik olmanın önemine değinerek, “Siyasi partiler bir ailedir. Aile kavramını en iyi bilenler kadınlarımızdır. Aile, toplumumuzun en temel ünitesidir. Güçlü aile güçlü toplumu, güçlü toplum güçlü devleti oluşturur. Türkiye’nin her alanını muazzam icraatlarla değiştirdik, dönüştürdük. Bir taraftan bu değişim ve dönüşümü gerçekleştirirken bir taraftan da milletin kasasını doldurmaya çalıştık. Bize hazır kaynaklar teslim edilmedi. Boş tam takır bir kasa devraldık. Terleyen kadrolarız. Kim terler? Çalışan terler. Dertli olan terler. Bizim referansımız Türkiye’ye sağladığımız kazanımlardır.” diye konuştu.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ise AK Parti’de kadınlara verilen öneme değinerek, “Kadın kollarımız bizim başımızın tacıdır. Teşkilatımızı bir uçak gibi düşünürsek kadın kollarımız ve gençlik kollarımız bizim kanatlarımızdır. Bütün faaliyetlerimizi icra ederken en ücra köşelere, giremeyeceğimiz hanelere kadın kollarımızla özellikle giriyoruz. Cefakar ve fedakarca çalışmalarını dur durak bilmeden yürütüyor kadın kollarlımız.  AK Parti dönemiyle birlikte özellikle Cumhurbaşkanımızın başkanlığında kadın kollarımıza çok önem veriliyor. Sadece siyasette değil sosyal alanda her alanda kadınlarımız önde. AK Parti’mizde kadınlarımıza, bütün teşkilat kademelerinde ve hatta yerel yönetimlerde ayrılmış olan kotalarla buralarda temsil edilmektedirler.  Kadınlarımızın siyasetin her kademsinde yer almasını istiyoruz ve bu  doğrultuda teşkilatlarımızı şekillendiriyoruz. Diğer  siyasi  partilerde olduğu gibi erkeklerin kadın kotalarından listelere girmesini bizde göremezsiniz. AK Parti ile birlikte kadınlarımız Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanı, İl Başkanı ve daha nice unvanlar ve sıfatları taşımaya başladı. Kadınlarımızda çalışmalarını bu doğrultuda çok güçlü bir şekilde devam ettiriyorlar.” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak Kadın kollarının AK Parti için önemine değinerek, “Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkan adayı olduğu dönemde kadınların bu dava için ne kadar önemli olduğunu,  kadınların ne kadar büyük bir güç olduğunu, kadınların  siyasetin nesnesi olduğunu tüm İstanbullulara göstermişti. Şimdi de bu devam ediyor. Ak partide kadınlar bu hareketin en önemli dinamosu, en önemli gücüdür.” dedi.

6.Olağan Kongre sonrası AK Parti Rize Kadın Kolları yönetimi şu isimlerinden  oluştu: Aynur Tarlacı, Aysel Aksoy, Berna Demir  Ataseven, Elif Okutan, Elif Ferhatoğlu, Esra Kalıcı, Esra Sancaktutan, Eylül Şahin, Fatma Bulut, Fatma Baş Cörüt, Gönül Alaca,Gülşen İnce, Güler Şanal, Güler Topuk, Havva Selamet, Hülya Yavuz, Fatmanur Delihasan, İlknur  Canbaz, Melek İstif Akyol, Melek Akçay, Meral Usta, Merve Dal, Meral Koç Mercan, Mine Okul,Muhterem Savrut, Nuray Akar Mert, Nurcan Kan, Pınar Sarı, Sebahat Kopuz,Semiha Uzun, Seher Pehlivan, Sümeyye Atabey, Şeyma Pertek Özcan, Türkan Balcı, Tuğba Dal, Vildan Karakaş, Zahinde Ayfer Uzunkaya, Zeynep Yalçın, Zeynep Toprak

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.