Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ BİNALİ YILDIRIM RİZE’DE

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım bir dizi programa katılmak üzere Rize’ye geldi.

İlk olarak Çayeli’de esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Yıldırım, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

AK Parti standını ziyaret eden Yıldırım, gençlerle sohbet edip fotoğraf çektirdi. Kaptanpaşa’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programına katılan Yıldırım, köy halkıyla sohbet etti.

İftar programının ardından Rize Belediyesi’nin vatandaşların hizmetine sunduğu sahil sosyal alanını ziyaret eden Yıldırım, vatandaşlarla bir araya geldi. Yıldırım, son olarak belediye meydan sosyal tesisinde çay içerek orada bulunan vatandaşlarla selamlaştı, sohbet etti.

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım’a Rize programında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize Milletvekili Adayı Yılmaz Katmer, AK Parti Çayeli İlçe Başkanı İshak Karahan, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, AK Parti Rize Milletvekili Aday Adayı İshak Alim ve parti yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

“CUMHURİYETİN KURULUŞ İLKELERİNDEN SAPMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Yıldırım Rize ziyaretinde yapmış olduğu açıklamada, “İlk defa dağın, terörün desteklediği ve bölücü terör örgütünü meşrulaştıran bir süreç yaşıyoruz. Bunu ben milletimin takdirine sunuyorum. Şartlar ne olursa olsun bu ülkeyi bölmeye, federasyonu, yerel yönetim özerklik şartı gibi mavraları ortaya getirene bu millet geçit vermez. Bunu herkesin bilmesi lazım. Biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olup birlikte Türkiye olacağız. 100. yılında ülkemizin, Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerinden zerre kadar sapmadan yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

“MİLLET İTTİFAKI DOKSANLI, YETMİŞLİ YILLARI HATIRLATIYOR”

Millet ittifakının seçim olmadan makamları paylaşma derdine düştüğünü ifade eden Yıldırım, “Sen onu alacaksın, ben bunu alacağım. Bürokraside bu görev bize.’ Bunlar bize zayıf iktidarların olduğu koalisyon dönemlerini hatırlatıyor. Doksanlı, yetmişli yılları hatırlatıyor. Bu yıllar Türkiye’nin kayıp yıllarıdır. Türkiye’nin istikrara, güvene, güçlü iktidara, güçlü liderliğe, tecrübeye ihtiyacı var. O da nerede var? O da Recep Tayyip Erdoğan’da, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nda var. Onun için kararlılıkla milletimiz ile yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu bölgenin istikrarı, Anadolu topraklarının, Orta Doğu’nun, Balkanlar’ın, Kafkaslar’ın istikrarıdır. Dolayısıyla bu bölgede oluşabilecek bir olumsuzluk her tarafı kuşatacak, saracaktır.”

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.