Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK Parti Ardeşen’de Terzi Yeniden Başkanlığa seçildi.

AK Parti Ardeşen 7. olağan ilçe kongresinde mevcut başkan Mustafa Terzi yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti’de “İnandığın Yolda Yürü ”sloganıyla başlayan 7. Olağan kongre süreci bugün gerçekleştirilen Ardeşen ilçe kongresiyle devam etti. İki listenin yer aldığı kongrede mevcut başkan Mustafa Terzi kullanılan 394 oyun 299’unu alarak yeninde başkanlığa seçildi. Diğer aday İbrahim Kutanoğlu ise 95 oy aldı.Kongre sonrasında AK Parti Ardeşen İlçesi Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu: Mustafa Terzi,Nazım Kahya, Nuri Şeremet, Mevlüt Kuyumcu, İsa Kıyıcı, Recai Kartal, Hacer Birberoğlu, Zeynep Bakan, Enes Aşık, Muharrem Delibaş, Dursun Ali Balsüzen, Sadık Dalbastı, Hasan Yazıcı, Saim Dereci, Serap Bağcı

Ardeşen belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen kongreye; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Milletvekili Osman Aşkın Bak, İl Başkanı İshak Alim, Genel Merkez Koordinatör Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Rize eski Milletvekilleri Hikmet Ayar, Nusret Bayraktar, İmdat Sütlüoğlu, Areşen Belediye Başkanı Avni Kahya  İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Kongreler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı.  Gündemin okunmasının ardından, açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre protokol konuşmalarıyla devam etti.

Kongrede konuşan İl Başkanı Alim, “Bugün Ardeşen’deyiz yarın Derepazarı ve İyidere ile kongre sürecimizi devam ettireceğiz.  Ak parti ülkemizde devrim  niteliğinde hizmetler yaptı. Bu hizmetleri meydana getirmede şu anda bu salonda bulunan çok kıymetli teşkilat mensuplarımız ve ilimiz genelindeki 94 bin 620 üyemizin katkıları mevcuttur. Eğer biz her birimiz el ele vererek liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmasak bu denli hizmetler meydana gelemeyebilirdi. Genel başkanımız ne diyor, “milletin gücünün üstüne hiçbir güç tanımıyorum.” Dolayısıyla bizim bu duruşumuz önemlidir. İnşallah Rize’de 94 bin 630  olan üye sayımızı 100 bini geçecek şekilde planlıyoruz.Ardeşen ilçe teşkilatımız çok  güzel çalışmalar yaptılar. Bundan sonrada aynı şekilde çalışmalarına devam edecektir.” dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı kongre’de yaptığı konuşmada, “Hedefleri, ilkeleri, halkla iletişimi, teşkilatçılık anlayışı, kadınlara ve gençlere verdiği önemi dikkate aldığınızda AK Parti bu siyasi partiler yelpazesinde çok özgün bir yerdedir. 18 yıldır bu ülkeyi tek başına yönetiyoruz.

.83 milyon vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak ve dünyada var olan nimetleri tadacak bir duruma getirmek AK Parti olarak bizim hedefimizdir. Cumhuriyet, bu aziz milletin Kurtuluş Savaşı’ndan sonra en kıymetli kazanımıdır. Cumhuriyetin 100 yılını inşallah 2023’te kutlayacağız. 2023 Türkiye’sini belli bir yerde konumlandırıyoruz. Gece gündüz, ‘durmak yok’ diyerek bu hedefleri gerçekleştirmek üzere birlikte koşuyoruz. Gelecek nesillere bu önemli tarihleri hedef olarak ortaya koyuyoruz.AK Parti’nin bir ferdi, üyesi, mahalle temsilcisi, il, ilçe yöneticisi, bakanı, vekili… Ne olursanız olun bu büyük ailenin Türkiye’ye sağladığı kazanımlardan, içerisinde yer alan birer birey olarak gurur duymalıyız. Türkiye ortak hedeftir. Toplumsal sorumluluğumuz var.” ifadesini kullandı.

Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.