Ak Parti Rize İl Başkanlığı

AK Kadınlardan “Kadına Şiddete Hayır” İmza Kampanyası

AK Parti Rize’nin Temayül Yoklamasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığının, \”Kadına Yönelik Şiddete Hayır\” demek için \”Biz de Varız\” sloganıyla hazırladığı metin, temayül yoklamasında imzaya açıldı.

 

İl kadın kolu başkanı Sema Yağcıtekin imza kampanyasında yaptığı konuşmada, “Kadına yönelik her türlü şiddetin; Acı ve ızdırap veren, yasam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna, Toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip, anne ve çocuk sağlığını bozan son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna, Kadına yönelik şiddetin katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile asla meşrulaştırılamayacağına inanıyoruz.

Hayat arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, annemiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar, bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Bu nedenle; Kadına yönelik şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız… Kadına yönelik şiddete son vermek için el ele verelim… Kadına Karsı Şiddetle Mücadelede, toplumun bütün bireyleri olarak üzerimize Düsen görevi yapmak üzere karalıyız bizde varız “ dedi

Yağcıtekin konuşmasının ardından başlatılan imza kampanyasına ilk imzayı attı. Ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Başak Kaman ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın imzalarıyla destek verdiği kampanyaya, AK Parti Rize Milletvekili aday adayları da destek verdi ve kampanya vatandaşların katılması için imzaya açıldı.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.