Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Abdullah Oğuz Hut Güven Tazeledi

AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 4. Olağan kongresinde tek aday mevcut başkan Abdullah Oğuz Hut yeniden İl Gençlik Kolları başkanlığına seçildi.

AK Parti Rize İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapıldı. Gençlik kolu başkanı Abdullah Oğuz Hut ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe gençlik kolları başkanları ve yönetimleri cumhuriyet meydanından başlayarak kongre salonuna kadar sloganlar eşliğinde yürüyerek geldiler. Kongre’ye Gümrük ve Ticaret eski bakanı AK Parti Rize milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, Gençlik kolları genel merkez teşkilat başkanı Cengiz Sunar Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Kadın Kolları başkanı Sema Topaloğlu Yağcıtekin, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.
İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını Rize il Gençlik kolları başkanı Abdullah Oğuz Hut yaptı. Hut konuşmasında, AK Parti öncesi Türkiye’deki gençliğe değinerek,” Eğitim ve öğretime verdiği değerle çağ atlayan, siyasette ve sosyal yaşantıda söz ve proje sahibi olan, yaptığı projelerle kendini fark ettiren bir gençlik var şimdi hamdolsun. Bir gençlik ki halka hizmetin hakka hizmet olduğu bir an unutmayan bir gençlik. Bizim davamız ümmet bizim davamız hizmettir. Bizim davamız bu ümmete hizmet edecek gençler yetiştirmektir. Anlı AK yüzü pak. AK Parti 2002’den bu yana olduğu gibi bürokrasinin değil milletin partisidir. Ve öyle olmaya devam edecektir.” Dedi
Rize belediye başkanı Reşat Kasap, “Bugün burada gençlerimizin bir araya gelerek ortaya koymuş oldukları bu tablo oldukça mutluluk vermektedir. Bugünleri anlayabilmek için geçmişi de bilmek, unutmamak gerekir. 40 yıl önceki AK gençlik bugünkü Türkiye’nin yönetimindedir. 40 önceki gençlerin bugünkü iktidarı teşkil ettiğini bilerek bugünün gençleri yarının iktidarında olacağının bilinciyle hareket etmelidir.” İfadelerini kullandı.
İl Başkanı Avcı, Türkiye’nin yakın tarihinin bilinmesi ve öğrenilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak,”Bu coğrafyada farlılığa, farklı olana tahammül edilmedi. Dini değerler manevi değerler ayaklar altına alındı çiğnendi. Ülke yıllarca bocalayıp durdu felakete sürüklendir. İşte tüm bunlar yaşanırken bu ülkenin kaderini kendi kaderi olarak gören birisi ortay çıktı. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları ülkenin makus tarihini değiştirmede siyaset arenasında yerini aldı. Önünüzde örnek var, önünüzde timsal var. Yarını şekillendirirken bugünü unutmayın en büyük gücünüz AK Parti’nin Türk siyasi, hayatına yaptığı katkılar olacak. En büyük gücünüz Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeye kazandırdıkları olacak. Yine ülkemiz kritik bir seçim sürecine giriyor. AK Parti Rize gençliğine büyük iş düşüyor. Başkanlık sistemi ve yeni bir anayasa için her zamankinden daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. AK Parti Rize gençlik kolları hu süreçte üzerine düşeni fazlasıyla yapacak ve yarını değiştiren aktörler arasında adanı altın harflerle kazıyacaktır.” Şeklinde konuştu.
Genel merkez teşkilat başkanı Cengiz Sunar, “Türkiye büyük bir değişim sürecinden geçiyor ve geçmeye devam ediyor. Sadece 13 yılda bir asırlık bir hikâye var. Bizler AK gençler olarak bu hikâyeyi çok iyi bilmek zorundayız. 2002 yılında bu yana Reisinde söylediği gibi, ‘Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak’ diyerek başladığımız bu yolda bütün denklemleri değiştirdik. Artık Türkiye özgüven sahibi. Ekonomisiyle batı ülkeleriyle yarışan bir ülke. Yeni Türkiye’yi yönlendirecek olan siyasetçiler ve her türlü konunun uzmanları bu salonlardan çıkmak zorundadır bunun için çok okumalı ve yüreğimizdeki dava ateşini daha çok şiddetli hissetmeliyiz.” dedi.
Gümrük Ve Ticaret Eski Bakanı Rize milletvekili Hayati Yazıcı, “Yeni Türkiye bugünün sloganı değil, yeni Türkiye 3 Kasım 2002’den bu yana Türkiye’nin sloganıdır. Türkiye’yi daha da ileri taşıyarak büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz. İşte bunu AK Parti Kadroları gençlerimiz kadınlarımız inşa edecek. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde ve 10 ağustos cumhurbaşkanlığı seçiminde de Türkiye birincisi oldunuz. Önümüzde çok önemli bir seçim var. 7 Haziran genel seçimleri. Teşkilatlarımız AK Parti’nin çalışma temposunu duyamayanlara bilmeyenlere aktarmakla yükümlüdür. Ev ev dolaşmalıyız. Bizim davamız Türkiye’dir. Hedeflerimizi ve yapmak istediklerimizi hem söylemlerimizle dış vuruyoruz hem de dokumalarımızda yer alıyor. Referansımız 13 yılda yaptığımız kazanımlardır. Bunları anlatacağız.” İfadelerini kullandı.
Protokol konuşmalarını n ardından seçimlere geçildi seçimlerde kollanılan oylarının tamamını alan Abdullah Oğuz Hut yeniden il gençlik kolları başkanlığına seçildi
AK Parti Rize İl Gençlik Kolları yönetim kurulu listesi: başkan Abdullah Oğuz Hut, Ali Karafazlıoğlu, Gürsel Kuk, Duygu Bilici, Eda Camadan, Emin Ülvi Varlı, Ensar Şenyüz, Ercan Genç, Hasret Usta, Kadri Ali Çelik, Mehmet Aydın Delal, Mehtap Sak, Meryem Börekçi, Murat Çavuşoğlu, Mustafa Aksu, Öner Akbulut, Sami Kuk, Coşkun Ayhan, Selçuk Beşikçi, Yasemin Sali, Abdülkerim Bakır, Bekir Özgen, Fatih Koçal, Kübra Kanbur, Oruç Halis Barış, Yakup Recep, Mehmet Akif Kar, Rıdvan Yıldız, Ahmet Çemberci, Recep Kuk, Muhammed Ali Taylan, Birkan Ay, Gökhan Aksu, Savaş Koç, Fatih Bülbül, Ahmet Resul Aktaş, Harun Erkan, Hayrettin Mengene, Mehmet Kurtkaya,İlyas Kayış

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.