Ak Parti Rize İl Başkanlığı

İl Başkanı Alim’den 2 Mart Rize’nin Kurtuluşu Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, 2 Mart Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun  yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Baharı, yazı, dört mevsimi, yeşili, ormanı, dağları, dereleri, deniz kıyısı, her şeyi ayrı bir güzel olan  bölgemizin incisi güzide şehrimiz Rize’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü kutlamaktayız. Aziz milletimiz bütün imkansızlıklara rağmen   yedi düvele karşı yurdumuzun dört bir köşesinde İstiklal ve İstikbal  mücadelesi vererek, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır. Tüm yurtta olduğu gibi, tarihimizdeki sayısız kahramanlık destanlarından biri de, 104 yıl önce ilimizde yazılmıştır.Kahraman milletimizin verdiği bu şanlı mücadele  neticesinde 2 Mart 1918 tarihinde Rizemiz düşman işgalinden kurtulmuştur. Her bir karışı şühedanın kanıyla sulanmış bu kadim coğrafyanın emanetçileri olan bizler tarih boyunca vatan  söz konusuysa gerisi teferruattır düşüncesiyle egemenliğimizi ve bağımsızlık mücadelemizi topyekün yurdun her köşesinde  sürdürdük. Milli mücadele döneminde milli ve manevi değerlerimize yapılan saldırıyla  gencinden yaşlısına yediden yetmişe her kesimden insanımız bütün imkanlarını seferber ederek, canlarını ortaya koymuştur. Bize düşen ecdat emaneti bu toprakları ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olmalıdır. İstiklal Şairimiz  Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinden hareketle “Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.”

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları vatan kılmak için  kahramanca mücadele eden şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Kahraman Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Rizemizin  düşman işgalinden kurtuluşunun 104.yıl dönümü kutlu olsun”dedi.

 

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.