Ak Parti Rize İl Başkanlığı

28 Şubatı Yeniden Yaşamamak İçin Elele

28 Şubat 1997 tarihi, alınan Milli Güvenlik Kurulu kararları ile siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçti. Din ve vicdan özgürlüğü başta olmak üzere eğitim, çalışma hayatı, siyaset gibi bir çok alanda insan hakları ihlali yaşandı

Muhafazakâr insanları sindirmek, mevcut iktidarı yönetimden uzaklaştırmak, toplumu kutuplaştırmak, uzlaşı kültüründen çatışma kültürüne sürüklemek amacıyla yüzbinlerce insan, ulusal ve uluslararası hukuk hiçe sayılarak bir kıyıma uğradı. Birçok insan sözde irtica safsatasıyla işten atıldı, sürgün edildi, fişlendi, özgürlükleri elinden alındı.

Hamdolsun ki ‘’Etkisi bin yıl sürecek’’ dedikleri bu süreci milletimizin duası, birliği, dirliği, feraseti ve basireti bitirdi.

Artık uyuyan bir gençlik yok, uyutulmaya müsait bir gençlik de yok. Kendisine vaad edilenle yetinen bir gençlikte yok.

Bizim üzerimize düşen görev 28 Şubat zihniyetli insanlara karşı, değer yargılarımızı ve o değer yargılarına sahip çıktıkları için hapishanede gençliğini harcamış insanları unutmamaktır. Allah’ın izniyle ülkemizde bir daha 28 Şubatın yaşanmasına izin vermeyecek ve bu zihniyete karşı hep dik duracağız.
Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hocamızın söylediği gibi ‘’Her platformda, her gittiğimiz yerde İslam’a yapılmış bu zulmü anlatmalı ve unutturmamalıyız ki bir daha yaşanmasın.’’ Bizde hocamızın söylediği gibi unutturmayacağız ve bir daha yaşatmayacağız inşallah.

Hikmet AYAR
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.