Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Tunca’da Açılış ve İftar Programı

Tunca belediyesinin düzenlediği iftar programına yoğun bir katılım olurken iftar programı öncesinde yeni yapılan sosyal tesislerin ve yenilenen hizmet binasının açılışını yapıldı.

 

 

 

Tunca’da düzenlenen açılış ve iftar programına AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, il yönetim kurulu üyeleri, Ardeşen İlçe Başkanı Sadık Bayraktar, Ardeşen  Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belde Başkanı Muhammet Fırıncı, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. İftar programında önce ise belediyenin yenilenen hizmet binası ve yeni yapılan sosyal tesislerin açılışı gerçekleşti.
AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal iftar programı öncesindeki canlı  yayın programında Tunca ile ilgili 2001  yılındaki bir  anısını anlatarak şunları söyledi; “Tunca bizim için özel bir yer ben Tunca’ya ilk defa partimizi burada kurarken 2001 yılında geldim. O zaman ki Tunca ile şimdiki Tunca arasında kıyaslanamayacak kadar fark var.  O zaman Rize’den Tunca’ya yaklaşık 2 saatte gelebilmiştim. Ama şimdi Rize’den saat 6 ‘da yola çıktım. Saat 7 olmadan Tunca’daydım. Yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika gibi mesafe kısalması var. Bu yol çok kötü bir yoldu. Doğru düzgün betonu yoktu. Biz 2005 yılının sonuna doğru bu yolun betonunu bitirmiştik. Tunca halkı her zaman bizim siyasi hareketimize destek verdi bizlerde elimizden geldiğince Tunca beldemizin yanında ve emrinde olmaya gayret gösterdik.”  dedi
AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ise Ramazan ayını çok yoğun bir şekilde geçirdiklerini belirterek, “AK Parti olarak Ramazan ayı boyunca yoğun bir program içerisinde geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. AK Parti çok büyük bir organizasyon. Rize’de yüzde 76 oy almış, sahanın tamamına hâkim olmuş bir siyasi partiyiz. Hem seçilmişlerimiz aracılığıyla hem de teşkilatlarımız aracılığıyla bütün saha vukufiyetini elde etmiş bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla bu teşkilatın ahenkle yürüyebilmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Bu anlamda belediye başkanlarımız Ramazan ayı boyunca çalışmaları oldu. İlçe teşkilatlarımız ve belde teşkilatlarımızın yardıma muhtaç aileler konusunda yapmış olduğu ciddi çalışmalar oldu. Biz esnaf ziyaretlerimizden tutun iftar programlarına kadar çok gayretli bir çalışma dönemi geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Tunca ile ilgili anıları dinlerken bize hep Tunca’ya gitmek 2 saattir derlerdi. Ama bugün Allaha şükürler olsun  Ardeşen’den  buraya  25 dakikada geldik. Yapmış olduğumuz bu yatırımlar vatandaşlarımızın hayat standardını arttırıyor. Bu bizim oyların a da yansıyor vatandaşımızın bizlere teveccüh etmesini sağlıyor bir beldeden yüzde 84 oy almak her partiye nasip olmaz.”  dedi
AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı İftar programı  öncesinde  Ardeşen İlçe Başkanı Sadık  Bayraktar ve Belediye Başkanı Hakan Gültekin”le birlikte Ardeşen”de esnaf ziyareti yaptı. vatandaşlarla bir araya gelen  İl başkanı Avcı sorunları  dinleyip  genel  ve yerel  konular hakkında sohbet etti.

İshak ALİM
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.