Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Karal’dan Pazar ve Ardeşen’e Çıkarma

AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal AK Parti Pazar ilçe teşkilatı yeni yönetim kurulu üyeleriyle, Pazar Başköy köyünde ki vatandaşlarla, Pazar da faaliyet gösteren STK temsilcileriyle ve Ardeşen ilçe teşkilatı yeni yönetimiyle bir araya geldi.

 

 

 

Karal beraberindeki İl yürütme kurulu üyeleri İsmail Kosif ve Murat Artan’la birlikte ziyaretlerine Pazar AK Parti ilçe teşkilatından başladı. 5 olağan kongre sonrası göreve gelen Nurettin İnce ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Karal yeni yönetimle toplantı yaparak yönetin kurulu üyeleriyle tek tek tanıştı. Toplantıya Pazar belediye başkanı Ahmet Basa ve il genel meclis üyeleri de katıldı.

Karal buradaki ziyaretinin ardından beraberindeki ilçe başkanı Nurettin İnce Ahmet Basa ve il genel meclis üyeleriyle birlikte Pazar’ın Başköy köyünü ziyaret etti. Köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Karal burada yaptığı konuşmada, “Ankara’dan her şeyin en iyisini biz biliriz anlayışında değiliz, bizzat sorunları yerinde inceleyip sizleri dinlemeye geldik. Elimizden geldiğince köylerimizi ziyaret edip buradaki vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde dinlemeye çalışıyoruz.” Dedi.
İl genel meclis üyeleri Rasim Çorbacı ve Leyla Veysioğlu da il özel idaresinin Başköy köyüne yapmış olduğu hizmetler hakkında bilgiler verdiler.
Pazar’daki STK’larla bir araya geldi
Karal, daha sonra Pazar öğretmenler evinde Pazar’da faaliyet gösteren Sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelerek Pazar’daki sorunlar ve çalışmalarla ilgili istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı. Yaklaşık iki saat süren toplantıda Karal katılımcıları tek tek dinleyerek Pazar’daki sorunlar hakkında ve çözüm yollarıyla ilgili STK temsilcileriyle fikir alış verişinde bulundu.
Karal toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Yaptığımız bu toplantıyla birlikte Pazar’ımızın yerel sorunlarını konuşma fırsatı bulduk. Sivil toplum kuruluşu başkanlarımız Pazar’ımızın şu anki mevcut durumunu, ihtiyaçlarını ve yapılması gereken çalışmalar konusundaki düşüncelerini bizimle paylaştılar. Bu zamana kadar Pazarımızla ilgili birçok konuda el attığımız farklı alanlar olmuştur. Pazarımızda bu zamana kadar çok ciddi çalışmalar yaptık. İnşallah şimdi planlamasını yaptığımız ve yeri de hükumetimiz tarafından kesinleştirilen Pazar ilçemizin sınırları içerinde yapılacak olan havalimanı da özelde Pazar ilçemize genel de Rize ve Artvin bölgesine çok önemli kazanım sağlayacaktır. Havalimanı sayesinde inanıyorum ki turizm patlaması yaşayacağız. Ben Pazar’ımıza yapılacak olan yatırımların azalarak değil de artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum. Halkımızın talepleriyle birebir yakinen temas kuran bir siyasi anlayışa sahip olarak bundan sonrada sivil toplum kuruluşlarımızla bu zamana kadar olduğu gibi diyaloglarımız devam edecektir her şey memleketimiz için.” dedi
Karal Pazar’daki ziyaretlerini sonlandıktan sonra Ardeşen ilçesine giderek, 5. olağan kongre sonrası yenilenen Ardeşen ilçe yönetimiyle bir araya geldi. Toplantıya Ardeşen belediye başkanı Hakan Gültekin de katıldı. Karal, yeni yönetimle tek tek tanışarak yeni yönetime başarılar diledi. Ardeşen’in sorunları, yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında konuştu.

İshak ALİM
Ak Parti Rize İl Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.